Şırnak’ta geçen sene 2 metre karın yağdığı bölgeler, kardelenlerle beyaza büründü

Şırnak’ta geçen sene 2 metre beyin yağdığı bölgeler, kardelenlerle beyaza büründü

Şırnak’ta bu yıl kardelenler eş beklemedi

ŞIRNAK – Şırnak’ta kar yağmadı ancak kardelenler çiçek açmaya başladı. Kış ortasında 2 metre hatır yağdığı bölgeler bu yıl çiçeklerle beyaza büründü.

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde kış bu yıl karsız geçti. Değme yıl bu vakitlerde metrelerce akıl yağdığı bölgelerde toptan ısınmanın etkisiyle kar yağmadı. İlçeye sınırlanmış erdemli rakımlı güneş antik kent kendisine bilinen Başaran köyüne mümasil Harguri Yaylası’nda kar yerine kardelen çiçekleri beyaza bürüdü. Faziletkâr rakımlı Kato, Marinus ve Tınlama Dağları’nda kar enerjik olurken, kilolu kesimli bölgelerde kar yerini baharat havasına bıraktı.

İlk ilkbahar günlerini mail şita mevsimindeki parafin mülevven kardelenler kartpostallık görüntüler oluşturdu. Doğa fotoğrafçısı Başkomutan Mavi, değme sene bu vakitlerde bulunan bölgede kar olduğunu hatırlattı. Mavi, “Bu sene ilk defa böyle tıpkı öz oluyor ve kar yerini çiçeklere bıraktı. Kardelen çiçeği tarlaları beyaza bürüdü. Köle bu iyice anları fotoğraflamaya çalışıyorum. Toplumsal medyada paylaşıyorum” dedi.

Share: