Şita yaklaştığını hissettiriyor! Hava Bilgisi 4 bölge üzere bora ve sıkıntı uyarısı yaptı

Hava Bilgisi Umumi Müdürlüğü marifetiyle yapılan akıbet değerlendirmelere bakarak ülkemiz genelinin parçalı meydan yer çok bulutlu, Şark Akdeniz, Ölçülü ve Doğu Karadeniz kıyıları, Gün Doğusu Anadolu’nun kuzeydoğusu, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Niğde, Kayseri, Artvin, Muş, Bitlis, Van, Diyarbakır ve Siirt çevreleri ile Kırklareli’nin kıyı, Balıkesir’in şimal kesimlerinin domestik doğmak üzere boğanak ve yer kayran asuman gürültülü bora yağışlı geçeceği aritmetik ediliyor.

Hava sıcaklığında kebir bir başkalık olmayacağı, genellikle sezon normalleri civarında seyredeceği adisyon ediliyor. Rüzgarın alelumum kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arada bir itidalli kuvvette, Marmara, Veli ve Garp Akdeniz’in bağırsak kesimlerinde sağlam, Marmara ve Şimal Ege’de ara sıra gelişmemiş devamlı sıkıntı (40-70 km/sa) şeklinde esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Rüzgarın Marmara ve Iye bölgeleri ile Mağrip Akdeniz’in iç kesimlerinde kuvvetli, Marmara ve Yıldız Iye’de bazı bazı gelişmemiş kesiksiz fırtına (40-70 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar kabil yaşanabilecek olumsuzluklara alın müdebbir ve titiz olunması gerekmektedir.

İLLERE BAKARAK GELGEL DURUMU

İSTANBUL: 20°C Modüler ve haddinden fazla bulutlu, fasılalı bora yağışlı

ANKARA: 18°C Modüler bulutlanmış

İZMİR: 26°C Modüler ve birkaç bulutlu

ADANA: 30°C Modüler ve çokça bulutlu, gün ortası saatlerinde iç kesimleri ile akşam saatlerinden bilahare el geneli boğanak ve asuman patırtılı bora yağışlı

ZONGULDAK: 18°C Modüler ve haddinden fazla bulutlanmış

TRABZON: 21°C Parçalı ve haddinden fazla bulutlu, espaslı bora yağışlı

ERZURUM: 17°C Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden bilahare sağanak yağışlı

DİYARBAKIR: 26°C Parçalı düz düzlük haddinden fazla bulutlu, öğle saatlerinden bilahare bora ve asuman patırtılı sağanak yağışlı

Share: