Son an haberleri | Arakçılık için girdikleri evde familya sahibini öldüren 4 sanık baştan hakim karşısında

Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde hırsızlık beğenmek için girdikleri evin sahibini öldürdükleri iddiasıyla yargılanan 4 sanık, önceki duruşmada verilen kararın bozulmasının ardından yeniden bilgili karşısına daha çok.

7 Ağustos 2020’de ilçeye tutkun Gesi Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana mevrut olayda, İ.Y.’nin balkondan düştüğü ihbarı konusunda bölgeye revan ekipler, şahsın öldüğünü tayin etti. Olayın ardından soruşturma başlatan Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü Kıya Kısım Amirliği ekipleri, İ.Y.’nin arakçılık için eve giren Y.D, B.T., H.K. ve A.Ş. eliyle balkondan atılarak yaşamını yitirdiğini belirledi. Ekipler eliyle gözaltına alınan 4 emanet, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Kayseri Türe Sarayı 1. Ağırbaşlı Ukubet Mahkemesinde bilgili karşısına sâdır sanıklardan H.K, ‘kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘birden fazla emanet yoluyla şeb vakti silahla yağma’ suçundan 9 yıl 9 ay, Y.D, B.T. ve A.Ş. ise ‘birden fazla sevimli vasıtasıyla gece vakti silahla yağma’ suçundan 9 sene 9’ar ay cezaevi cezasına çarptırılmıştı.

İstinaf kararı bozdu, sanıklar baştan bilgili karşısına bundan sonra

İstinafın kararı bozmasının peşi sıra tutuklu sanıklar Y.D, B.T. H.K. ve A.Ş. zaman 1. Aheste Ukubet Mahkemesi’nde yeniden bilge karşısına çıktı. Duruşmada maznun ve yakınan avukatları de amade bulundu. Mahkemede kendilerini savunan mevkuf sanıklar, savunan tutuklu maznun H.K, beraatlarını rica etti. Mahkeme heyeti, dosyadaki eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı müstakbel aynı tarihe erteledi. – KAYSERİ

Share: