Son zaman haberleri… Hırsızlık amacıyla girdikleri habbe sahibini öldürdükleri öne sürülen 4 maznun yeniden yargılanıyor

Kayseri’bile hırsızlık amacıyla girdikleri lüp sahibini öldürdükleri iddiasıyla çeşitli dam cezalarına çarptırılan 4 maznun, istinafın fesih ilamının peşi sıra baştan bilgili karşısına çıktı.

1. Okkalı Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar Y.D, B.T. H.K. ve A.Ş. ile yan avukatları ve bazı müştekiler katıldı.

Mahkeme başkanı, Kayseri Toprak Adliye Mahkemesi 1. Ukubet Dairesinin, sanıkların “katılım halinde olasılı kast ile kasten cani” suçundan yargılanması yönündeki halel ilamını okudu.

Sanıklardan H.K, aynı insanın ölümüne sebep olduğunu ve buna ilişik savunmalarını daha ilk yaptığını söyledi. Gerçekleri anlattığını ve alınabilecek en bati cezaya çarptırıldığını ifade fail H.K, tahrip ilamına ilişik takdirin mahkemede olduğunu belirtti.

Diğer 3 maznun ise suçlamaları reddederek, istinafın tahrip ilamına uyulmamasını istedi.

Maktul İ.Y’nin şikâyetçi kızı H.Y. ise babasının ölümüne sanıklardan A.Ş’nin illet olduğunu öne sürerek, “Kendisi 30’lu, babam ise 60’lı yaşlardadır. Babamı evlenme vaadiyle kandırdı. Kelepçe, telefon aldırdı, arabasını sattırdı. Babama, ‘Onu eve ahiz, paranı alır, sana kötülük verir’ dedim, beni dinlemedi. Eksiksiz sanıkların genişlik ciddi şekilde cezalandırılmasını istiyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Diğer müştekiler dahi sanıklardan şikayetçi olduklarını belirterek, arz ağırbaşlı şekilde cezalandırılmalarını irade etti.

Sanıkların tutukluluğunun devamına karar veren mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşmayı erteledi.

Olay

Melikgazi ilçesi Gesi Cumhuriyet Altını Mahallesi’nde 7 Ağustos 2020’de yüksekten düşme ihbarı alan ekipler, görüngü yerinde İ.Y’nin öldüğünü belirleme etmişti.

Olayın peşi sıra yapılan soruşturmada, evde inç izleri tayin edilen Y.D, B.T. ve H.K’nin görüngü tarihinde İ.Y’nin evine gittikleri, kapıyı açınca maktulün ağzını kapatarak zorla istek girdikleri ve direnmesi üstüne sâdır arbedede İ.Y’yi habbe balkonundan attıkları belirlenmişti. 3 çirkin ile olayla angajmanlı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan A.Ş. tutuklanmıştı.

1. Gösterişli Ukubet Mahkemesinde yargılanan sanıklardan H.K, “bile bile katil” suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve “rappadak aşkın sevimli tarafından geceleyin vakti silahla plaçka” suçundan 9 sene 9 ay, Y.D, B.T. ve A.Ş. ise “apansız fazla hayat marifetiyle geceleyin vakti silahla çapul” suçundan 9 sene 9’ar ay dam cezasına çarptırılmıştı.

Share: