Sonuç dakika haberleri | MALATYA’DA TATİL DÖNÜŞÜ KAZA AYNI AİLEDEN 6 GEBERIK – YENİDEN

MALATYA’da, TIR ile çarpışan hafif ticari araçtaki bir aileden 2’si yavru 6 yaşama yaşamını yitirdi. Sürücü, eşi, oğlu, gelini ve 2 torunun öldüğü kazanın ailenin Kuşadası tatili dönüşü meydana geldiği belirtildi, TIR şoförü gözaltına alındı.

Kaza, sabahleyin saatlerinde Malatya- Kayseri esmer önünde meydana geldi. Kuşadası’nda tatil fail ve Malatya’ya döndükleri öğrenilen Hedef Zor (59) yönetimindeki 44 ABU 441 plakalı hafif ticari açkı, bilinmeyen nedenle cebin yönden mevrut Hüseyin D.’nin kullandığı TIR ile başlangıç kafaya çarptı. Hafif ticari aracın hurdaya döndüğü kazada, sürücü Uğur Müşkül ile beraberinde bulunan eşi Leyla (58), oğlu Tarık Yavuz (36), gelini Fatma (34), torunları Göbek Kaan (14) ve Beril Akarsu (7) yaşamlarını yitirdi.

Kaza sonrası Malatya Valisi Hulusi Mecnunca de görüngü namına gelerek incelemelerde bulundu. Hayatını kaybedenlerin camit bedenleri, görüngü yerindeki inceleme sonrası ölü açımı amacıyla adli tıp kurumu morguna kaldırıldı. TIR sürücüsü Hüseyin D.’nin gözaltına alındığı kazaya ilişik soruşturma sürdürülüyor.Share: