Tahsin Birlik: “Özgüven eksikliği hücre çarptı”

Bursaspor Ustalık Yönetmen Tahsin Tekmil, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan ve 2-1 kazanılan tedbir maçı ile ait adına, “Bambaşka iki devir gözlemledik. İlk devre istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği hücre çarptı. Topluluk namına ortaya koyduğumuz baziçe bizi bahtiyar etmedi” dedi.

Bursaspor Teknik Direktörü Tahsin Tam, hem akıbet hazırlık maçını hem bile takımın serencam durumunu değerlendirdi. Hazırlıklarına Afyon’birlikte oldukça mübarek devam ettiklerini dile getiren 53 yaşındaki teknik adam, 68 Aksaray Belediyespor’la oynanan maçla ilgilendiren kendisine, “Bambaşka iki çevrim gözlemledik. İlk çevrim istediklerimizi ortaya koyamadık. Geçişleri sağlayamadık. Özgüven eksikliği hücre çarptı. Takım yerine ortaya koyduğumuz baziçe bizi bahtiyar etmedi. Futbolcularımızı tanıyacağız. Kâffesi gelişime belirtik oyuncular. Kabiliyet çabucak ferah benzeri fiyaka değil. Kabiliyet tıpkı çok faktör arar. Faziletkâr dikkat toplaşımı lazım. Bıçkın ve özgüven sahibi olmaktır. Tığ gençlerimize güveniyoruz. Bunlar hazırlık maçı. Madun liglerde bu maçlar el beğenilir. Biz herhangi bir maçı gelişigüzel antrenmanı benzeri ciddiyetle varagelmek istiyoruz. İkinci yarıda elan özgüvenliydik ve kazandık. Hem oyuncularımızın hem da bizler bile kendimizi eleştirmek namına önemliydi.

Eskişehirspor’dan umu geldi

Eskişehirspor’la hazırlık maçı oynamaları gündeme mevrut Bursaspor’un bu durumu ile ilişik konuşan Tam, “Eskişehirspor’dan bir heves geldi. Ama biz hazırlık maçlarımızı doldurmuş durumdayız. Tarihler metin akla yatkın gözükmüyor ama uygun ayrımsız seçenek bulursak değerlendirebiliriz” ifadelerini kullandı. Kubilay Sönmez’in son hazırlık maçında sakatlanmasıyla ilgilendiren üstelik ilim veren tecrübeli antrenör, “Kubilay Sönmez belli belirsiz kasığında yanlışlık var. Önemli değil. Esirgeme gayeli ayrımsız kaç antrenmana çıkartmayacağız” dedi. Tahsin Bütün sonuç kendisine Furkan Emre Ünver’le ait şunları söyledi: “Furkan Emre Ünver’in 0.8 milimlik bire bir açığı kalmış. Onunla ilgilendiren 3-4 günlük tıpkı tedavi süreci var. Umum dönmesini istiyoruz. Riziko ahzetmek istemiyoruz. Benzeri kaç günü kaldı. O birlikte aramızda olacak.” – BURSA

Share: