Tapu ve KDV masrafı olmadan 40 ilde 499 arsa online adına ayan artırmayla satışa çıkarılacak

Belde, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı aracılığıyla 40 ilde 499 yer online namına ve açık artırma ile satışa sunulacak. Vekâlet, bu şekilde vatandaşa hem envestisman fırsatı hem dahi zat konutunu düz yazı ika imkanı sunuyor. Ödemede ise yüzdelik 25 başlarken, almanak yüzdelik 9 ayırt, 24 kamer mehil, KDV’den ve tapu harcından muaf olunacak. Belirgin artırmalar 21-22 Eylül 2022 saat 10.30’birlikte yapılacak.

TAPU VE KDV MASRAFINDAN MUAF

Arsalar yüzdelik 25 peşinat ve 24 kamer mehil imkanıyla satışa sunulurken, tapu ve KDV masrafından muaf olması bile yatırımcıya basitçe sağlıyor. Envestisman için sunulan arsalar, Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Ankara, Antalya, Münevver, Balıkesir, Bilecik, Bitlis, Bursa, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Karaman, Kayseri, Kırıkkale, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Mersin Ağacı, Muğla, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Samsun, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tokat, Uşak, Van ve Zonguldak illerinde kayran alıyor. Öte yandan İstanbul’dahi satışa çıkma gâh arsalar drone ile havadan görüntülendi.

“VATANDAŞLARIMIZ BU FIRSATI KAÇIRMAMALI”

Konuyla ilişkin değerlendirmelerde kâin benzeri taşınmazlar danışmanı, “Iyicene benzeri okazyon vatandaşın bunu değerlendireceğini düşünüyorum. Uzun zamandır ülkemizde bölük arzında şaibe ve dava vardı. Vatandaşlar bile zat arsalarında yapım etme fırsatı bulacak. Özellikle yüzdelik 25 peşinatla yıllık yüzdelik 9 farkla 24 ay vadeli şekilde veriyor. Tapu harcı yok. KDV’den affedilmiş kesinlikle avantajlı gözüküyor. Hep yatırımcılar bunu takip edecektir. Alelhusus evi olmayan, sülale yapacaklar bu fırsatı değerlendirebilirler. Toplam 40 şehirde uygulanıyor. Ankara’dahi 400 bin Türk Lirasından başlıyor. Her şehrin rayicine bakarak rakamlar değişiyor. Alelhusus yıllık artma yüzdelik 9 bu çok yetişkin enflasyonun yüzde 80’lerde olduğu benzeri zamanda yıllık yüzde 9 artışla arsa ahzetmek ve 24 ay taksit taksit kabul etmek KDV’den ve tapu harcından muaf olması buna haddinden fazla aşkın ilgi olacaktır. Vatandaşlarımız bu fırsatı kaçırmamalı. Bu zamanda gösterişsiz bir familya etme veya ocak kabul etme şansı. Bizde yatırımcılar namına değerlendireceğiz” şeklinde konuştu.Share: