Ekincilik Türkiye Kupası’nda 2022-2023 sezonu, 1. eliminasyon turunda ferda yapılacak 5 maçla başlayacak.
Türkiye Futbol Federasyonundan yapılan açıklamaya göre tek maç eliminasyon usulüne bakarak oynanacak karşılaşmaların sonucunda tur atlayacak takımlar 2. eleme turuna yükselecek.
Maçların programı şöyle:
Ferda:
13.00 Serhat Ardahanspor- Kars 36 (80. Yıl Cumhuriyet Şehir)
15.30 Beyoğlu Yeni Çarşı- Ergene Velimeşespor (Maltepe Hasan Polat)
15.30 Bilecik 1969- Yalovaspor (Şeyh Edebali Darülfünun Sahası)
15.45 Bigaspor-Akhisarspor (Çanakkale Biga İlyas Alay)
19.00 Karabük İdmanyurdu-Bartınspor (Karabük Dr. Necmettin Şeyhoğlu)
14 Ilkgüz Çarşamba:
14.30 Fatsa Belediyespor-Yomraspor (Fatsa İlçe)
14.30 Erbaaspor- Gümüşhane Sportif Operasyon (Erbaa İlçe)
14.30 12 Bingölspor- Balkı 1970 (Bingöl Kent)
14.30 1954 Kelkit Belediyespor-Dersimspor (Kelkit İlçe)
14.30 Elazığ Karakoçan FK-Bütünleşmiş Solar Elazığspor (Doğukent)
14.30 Karbel Karaköprü Belediyespor- Cizre Serhatspor (Faruk Polat Spor Kompleksi)
14.30 Siirt İl Hususi İdaresi- Yüksekova Belediyespor (Siirt Atatürk Site)
14.30 Kilis Belediyespor-Osmaniyespor FK (Kilis 7 Çatlak)
15.00 Kalecik FK- Kırıkkale Büyük Anadoluspor (Stat elan açıklanmadı)
15.00 1922 Konyaspor- Alanya Kestelspor (Selçuk Üniversitesi 15 Temmuz)
15.30 Gema Polimer Merzengûş Yıldızspor- Darıca Gençlerbirliği (Yayla Kekiği İlçe)
15.30 Turgutluspor-Kuşadasıspor (Turgutlu 7 Eylül)
15.30 Büyükçekmece Tepecikspor- Bayrampaşa (Tepecik Şenol Gün)
15.45 Bergama Belediyespor- Karşıyaka (14 Ilkgüz)
19.00 Eskişehirspor-Ruz Holding Çankaya FK (Eskişehir Eskimemiş)
15 Eylül Perşembe:
13.00 Niğde Küçük Asya FK-Yardımcıoğlu Sigorta Kahramanmaraşspor (Ömer Halisdemir Üniversitesi)
14.30 Mazıdağı Fosfatspor- Bitlis Özgüzelderespor (Mardin Derik İlçe)
15.00 Nevşehir Belediyespor- Yozgatspor 1959 (Nevşehir 3 No’lu Kayran)
15.00 Karaman FK- Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (Eksiksizlik Kaynaş)
15.00 1074 Çankırıspor- Boyabat 1868 (Çankırı Atatürk)
15.45 Çatalcaspor- Edirnespor (Çatalca İzzettin)