TDP Umumi Başkanı Sarıgül, ANAP Genel Başkanı Çelebi’yi kabul etti

Türkiye Değiş Partisi (TDP) Umumi Başkanı Mustafa Sarıgül, Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve beraberindeki heyeti tümen genel merkezinde kabul etti.

TDP Umumi Başkanı Sarıgül, TDP’nin Ankara’daki umumi form binasında ANAP Başkanı Çelebi’yi ağırladı. Yapılan görüşmede mevki gündemine ve büyüklük sorunlarına değinen Çelebi, Türkiye’nin şanlı aynı seçme sürecinde olduğunu ve aşılamayacak hiçbir mesele olmadığının altını çizdi.

“Soylu Erki milliyetçiliğin esası imdi dış satım henüz beş altı ithalat yapmaktır”

TDP Lideri Sarıgül iktisadi milliyetçiliğin ekincilik, turizm, teknoloji, nesiç ve ticaretten geçtiğini belirtti. 5T formülünün ülkenin kalkınması üzere cesim olduğunu vurgulayan Sarıgül, şu sözleri kaydetti:

“Zaman TDP Genel Merkezinde Türkiye’nin gelişmesi için önemli reformlar yapan Anavatan Partisini ağırladık. Umumi Başbuğ ile ülke gündemini ve büyüklük sorunlarını konuştuk. TDP’nin içinde bulunduğumuz ekonomik sorunları çözeceğine inandığımız ıslah paketini anlattık. Bu paket soylu erki nasyonalizm ve 5T formülüne dair bire bir pakettir. Kazançlı milliyetçiliğin esası daha çok ihracat henüz birkaç ithalat yapmaktır. Yerel malı yurdun malı herhangi bir Türk onu kullanmalı demektir. 120 bilyon dolarlık tarım ithalatı yaparak ecnebi çiftçiyi varlıklı söylemek hesabına bu parayla öz çiftçimizi zengin etmektir. Konuşu milliyetçilik, çiftçimize kurum garantisi isnat etmek demektir. 5T formülümüz, tarım, turizm, teknoloji, oluşum ve ticarettir. Tığ Türkiye Büyük Kavim Meclisi (TBMM) dışından nazır atamasına karşıyız. Ancak bölge tercihli rey sisteminden yanayız. 600 milletvekilinin 100 tanesinin Türkiye saylav olmasını ve partilerin rey oranlarında burada kumar edilmesini öneriyoruz. Anavatan Partisiyle ve diğer partilerle ziyaret ve diyaloglarımız devam edecektir.”

“Ülkemizin konuşu anlamda önünü ve ufkunu açan Turgut Özal’dır”

Musahabe sonrasında açıklamalarda bulunan Anavatan Partisi Umumi Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye’nin inhilal ve kavgadan uzaklaşması gerektiğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’tür. Ülkemizin kazançlı anlamda önünü ve ufkunu açan bizim müessis umumi başkanımız Turgut Özal’dır. Türkiye ayrışma çarpışma ve hakaretten bıktı. Türkiye’nin sorunları uzlaşmayı gerektiriyor. Türkiye kebir bire bir seçme arifesindedir. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. İmkanlarımızı birleştirerek ve iş birliği yaparak ülkemize kullanılmamış aynı zekâ açacağız” ifadelerini kullandı. – ANKARAShare: