TDP Umumi Başkanı Sarıgül Giresun’da esnafı konuşma etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Giresun’da esnaf ve vatandaşlarla aynı araya geldi.

Çeşitli programlara karışmak üzere Giresun’a mevrut Sarıgül, Giresun E Tipi Bağlı Ukubet İnfaz Kurumu önünde yaptığı basın açıklamasında, 9 Nisan tarihinde TDP’nin genel merkezinden benzeri af çağrısında bulunduğunu anımsattı.

Af taleplerinin politik değil, vicdani bir irade olduğunu belirten Sarıgül, ” Ulusçu Akım Partisi’nin af talebimizle ilgili açıklamalarına çok teşekkür ediyorum. Akıbet adım zer ve bizim üzere kıymetlidir. Başka siyasal partilerin da Ulusalcı Akım Partisi’nin almış olduğu bu afla ilgili temennilere sarih ve net benzeri şekilde katılmaya davet ediyorum.” dedi.

“Bayrağımıza alın, toprağımıza alın kenarlı taksirat bu af talebinin dışındadır.” ifadesini kullanan Sarıgül, şu değerlendirmede bulundu:

“Alelhusus esrar baronları bu af talebinin dışındadır. Esasen millî birliğimize alın işlenen taksirat bu af talebinin karşısındadır. O nedenle Türkiye Değişim Partisi adına anneler üzere affet Türkiyem, babalar için affet Türkiyem, torunlar için affet Türkiyem. El Birliği hukuku üzere bu af çağrımıza hep yurttaşlarımızın bindi vereceğine inanıyorum. Şu anda 76’ncı cezaevinin önündeyim ve Giresun cezaevinin önünden bilcümle ulusuma sesleniyorum. Benim itikatlı devletime, merhametli devletime sesleniyorum. Anneler amacıyla, babalar amacıyla, çocuklar amacıyla affet Türkiyem, affet Türkiyem, affet Türkiyem”

Elan sonra site merkezine güzeşte Sarıgül, bir giysi mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Mustafa Sarıgül, esnaf ve vatandaşlarla dostça etti.

Share: