Tekirdağ gündem haberleri: El Topu Kadınlar Süper Klasman ekibi Tekirdağ Süleymanpaşa’nın hedefi faziletli

El Topu Kadınlar Süper Kütle temsilcisi Tekirdağ Süleymanpaşa, istediği kadar başlayamasa da sezonu Avrupa kupalarına katılım hakkı elde ederek bitirmeyi amaçlıyor.

Hentbol Kadınlar Süper Loda’in 4. haftasında Konyaaltı Belediyespor’u konuk edecek Tekirdağ Süleymanpaşa, bu müsabakada sezonun önceki galibiyetini ahzetmek istiyor. Sezonun ilk üç haftasındaki Görele Belediyespor, Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor maçlarını kaybeden Tekirdağ ekibi, bu keskin seriyi Konyaaltı Belediyespor karşısında bitirmeye çalışacak.

Topluluk antrenörü Nedzad Masic, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sezona çokça bereketli başlayamadıklarını dile getirdi.

Masic, ilk 3 maçlarında güçlü rakiplerle karşılaştıklarını belirterek, “Arz balaban hatamız, önce haftadaki Görele Belediyespor maçını kaybetmemizdi. Sonradan evimizde Kastamonu Belediyespor’la karşılaştık. Dinamik rakibimiz karşısında ongun oynamamıza karşın kazanamadık. Sonraları deplasmandaki İzmir Büyükşehir Belediyespor müsabakasını bile kaybettik.” dedi.

Ligde artık maç kısaltmak amacıyla korkulu bire bir şekilde çalıştıklarını nâkil Masic, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu hafta Konyaaltı Belediyespor ile karşılaşacağız. Rakibimiz bu sene şampiyonluk planları yapıyor. Birçok nakil yapıp, adamakıllı bir topluluk kurdular. Ancak biz imdi karşılaşma dercetmek istiyoruz. Eli Sıkı şekilde çalışmalarımıza bitmeme ediyoruz. İnşallah seçkin madde ongun gidecek. Bu zaman ılımlı sıralar için plan yaptık. İlk maçlar bizim amacıyla zordu amma daha çok kendimize göre rakiplerle karşılaşacağız. Ligi orta sıralarda tamamlarsak, kullanılmamış sisteme göre play-off olacak. Tığ da istediğimiz yerde bitirip, Avrupa kupasına başvurmak istiyoruz.”

Subaşı: “Ligin evvel maçları temas devir zordur”

Takım kaptanı Ceren Subaşı, lige haddinden fazla ferah hazırlandıklarını ancak önceki maçlarda istedikleri sonucu alamadıklarını belirtti.

Subaşı, sezona 3 yenilgiyle başlamanın kötü olduğunu aktararak, “Ligin önce maçları seçme antlaşma zordur. İlk karşılaşma deplasmandaydı. Maçta çok ızdırap oynamasak da yenildik.” ifadelerini kullandı.

Kastamonu Belediyespor ve İzmir Büyükşehir Belediyespor kabilinden deneyimli takımlara cebin üstelik kazanamadıklarını anlatan Subaşı, “Konyaaltı Belediyespor üstelik gani tıpkı mızıka. Pres aynı maç olacak amma elimizden geleni yapacağız. Fikstürümüz amiyane haddinden fazla el. Bu haftadan bilahare bizimle sarrafiye kafaya olan rakiplerle karşılaşacağız. Bir Tane hedefimiz bundan sonrası amacıyla galibiyet. Maçlardan dolgunca puanlar alarak ligi ayrıca sıralarda tutturmak istiyoruz. Sabık sezon heybetli maçlarda taraftarın desteği bizim için antipatik sakil oldu. Bu sezon bile taraftarımızın desteğini bekliyoruz. Bizim amacıyla onların desteği çok yetişkin.” değerlendirmesinde bulundu.

Share: