Tekirdağlı sporcular milli bando seçmelerine davet edildi

Tekirdağlı 3 sportmen Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası amacıyla milli mızıka seçmelerine davet edildi.

Malkara Tekvando Spor Kulübü’nden Tura Ekinci, Zenne Tarih ve Tuana Budur, 7-9 Ekim’de Konya’da yapılacak milli mızıka seçmelerine katılacak.

Tekirdağlı sporcular milli takımda meydan alıp son teşrin ayında Malta’da yapılacak Yıldızlar Avrupa Tekvando Şampiyonası’nda ülkelerini anlatmak istiyor.

Malkara Tekvando Kulübü ve Milli Mızıka Antrenörü Gökhan Fındık, AA muhabirine, liyakatli sporcular yetiştirmeye çaba ettiklerini söyledi.

Fındık, seçmelere 3 sporcusunun davet edilmesinin kendilerini sevindirdiğini anlatım ederek, şunları kaydetti:

“Seçme sene milli takıma sporcu kazandırarak başarımızı belirtmek istiyoruz. Esasen milli takımda yer almak üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl çok tehlikeli tıpkı izlence atlattık. Bu sene Avrupa Oyunlarında benzeri bökelik aynı ikincilik benzeri üçüncülük aldık. Çoluk Çocuk Türkiye Şampiyonası’nda tıpkı sporcumuz Türkiye şampiyonu oldu. Esasen bu yıl içerisinde yapılan Yıldızlar Türkiye Şampiyonası’nda tıpkı sporcumuz Türkiye üçüncüsü oldu. Bu grafiğe 2022 yılı kapanmadan Avrupa şampiyonluğu ile kişiselleştirmek ve arkası sıra 2023 yılındaki şampiyonalar ve olimpiyat hazırlıklarımıza beklemek istiyoruz.”

Share: