Tenzili rütbeyi gururuna yediremedi! İlkokulda dansözlü canlılık düzenleyen meslek müdürü derslik öğretmeni yerine atanınca dava açtı

Mayıs ayında, Nilüfer ilçesine merbut Çalı Mahallesi’ndeki Diken İlkokulu’nda meydana gelen olayda ‘Hıdırellez’ ve ‘Anneler Günü’ için Okul Aile Birliği yoluyla okulun konuşma salonunda yapılan etkinlikte, müzik eşliğinde dansöz sahneye imdi. Bu anlar, etkinliğe katılan bazı eşhas aracılığıyla el telefonu kamerasıyla kayda alınıp, sosyal medyada paylaşıldı. Görüntülerin tepkilere neden olması üzerine İl Milli Terbiye Müdürlüğü, tetkik ve yönetimsel sormaca başlattı. Anket kapsamında okul müdürü Coşkun Şahiner, görevden uzaklaştırıldı.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN “İMAM HATİP” İDDİALARINA YALANLAMA

İl Milli Terbiye Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise olayın önder dil cambazı ortaokulunda gerçekleştiği yönündeki iddiaların temelsiz olduğu belirtilerek, “İlimizdeki tıpkısı ‘İmam Dil Cambazı Ortaokulu’ için gâh selen sitelerinde meydan kayran haberlerle ilişik adına; habere bahis olan olayın bahsi güzeşte okulda gerçekleşmediği, benzeri bölgede mevcut başka tıpkı ilkokulda gerçekleştiği tayin edilmiştir. söz konusu okulun okul aile birliği vasıtasıyla çabucak kadınlara yönelik adına öğüt dışı aynı zamanda gerçekleştirilen etkinlikle ilgilendiren meslek yönetimi ve okul ev birliği hakkında mukteza inceleme ve sormaca başlatılmıştır. Meslek müdürü karşı görevden uzaklaştırma tedbiri uygulanmış olup, laf hakkındaki icraat, mecmu boyutlarıyla ve hassasiyetle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

GÖREVE İADE İSTEDİ

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Ateşin Şahiner’i açığa alırken, bakanlıktan mevrut müfettişlerin soruşturması sonrası de müdürlük kadrosundan alınıp, Remzi Zümrüt İlkokulu’na sınıf öğretmeni kendisine tayin edildi. Derslik öğretmeni yerine görevine başlayan Şahiner, kendisine hükümsüzlük yapıldığı gerekçesiyle idare mahkemesine dava açtı. Çarkıt görevine görünmek isteyen Şahiner’in açtığı sorun ile ilişkin yargılama sürüyor.Share: