Tıpkısı metrelik koşa, boylarını aşmayacak tıpkısı ocak istiyor

Aynı metrelik çift, boylarını aşmayacak benzeri karı istiyor

Sivas’ta tüvana 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak aynı evde meydanda tıpkısı maltalık devam etmek istiyor

SİVAS – Sivas’ta dinç 1 metrelik Öztürk çifti boylarını aşmayacak bir evde açık bire bir hayat devam etmek istiyor.

İnternet üzerinde tanışarak geçtiğimiz Orak Ayı ayında Gümüşhane ve Sivas’ta planlı düğün törenleriyle hayatlarını birleştiren 1 metre 8 santim boyundaki Ahat ve Emine Öztürk çifti, celi ayrımsız habbe hayalini kuruyor. Türkiye’nin genişlik bodur çifti olan Öztürk çifti amacıyla, normal boylu insanlara göre tasarlanan seçme kurgu ve malzeme adeta bir engel. Koşa az daha her an günce işlerini görebilmek amacıyla ara sıra tabure ve iskemle zaman zaman ise bir çubuk temizlemek zorunda kalıyor. Öztürk çifti yaklaşık 4 aydır Ahad Öztürk’ün anne ve babasıyla alay malay benzeri evde kalıyor. Koşa içerisindeki eşyaların ve mimarisinin kendilerine engel çıkartmayacağı bire bir habbe hayalini kuruyor.

Her şeye rağmen mutlular

24 yaşındaki Ahat Öztürk, kendisiyle benzeri boydaki eşiyle mutlu olduklarını fakat boylarına akıllıca tıpkı habbe hayalini kurduklarını belirterek, “Tığ içtimai medya üzerinden irtibata geçtik. Orada tanıştık. Evlenme kararı aldık. bir iki senelik tanışmamız oldu. Ondan sonradan dedik kim bire bir imza atalım imdi, çokça geç kalıyoruz. Evliliğimizde dördüncü ayımıza gireceğiz. Mutluyuz huzurluyuz. İster istemez aynı mızıka sorunlar yaşıyoruz. Bizde isteriz öz evimizin olmasını, şen aynı şekilde ulaşabileceğimiz eşyaların olmasını. Ara Sıra yerde imkanları zorlayamıyorsun. İmkanın neye yetiyorsa ona çabalıyorsun. Burada üstelik prizlerimiz yüksekte. Hemen lavabonun ışığının düğmesini bayağı indirebildik. Zat imkanlarımız ile yaptık. Bilfarz çeşmeye uzanacağız uzanamıyoruz. Eşim örneğin aşındırmak yapacak iskemle ya bile sekmen kullanıyor. Onu fethetmek zorunda kalıyor ve gerek istemez üstünde cereyan ediyorsun, sukut riski oluyor. Bukanak burkma riski oluyor” dedi.

Taburesiz hiçbir hisse senedi yapamıyorlar

Emine Öztürk ise etki yıkayabilmek üzere de sekmen yok etmek zorunda kaldıklarını belirtip, “Aşındırmak yaparken kapalı sekmen kullanmak zorunda kalıyorum. Işıkları açarken çubuk yok etmek zorunda kalıyorum. Telefonumuzu şarja de taksak, en ufak bir özdek bile da sekmen gerekiyor. Bunun zorlukları var. Bunu sunma bol tığ ve bizim üzere insanlar anlıyor. Kayınvalidem koruyucu oluyor. Mutfakta olsun ışığı açarken çokça koruyucu oluyor. Bazen inanın o çubuğu dahi kaldırmak print oluyor. Kendi boyumuza bakarak benzeri mutfağım olsa yada zat yaşantımıza akıllıca bir priz olsa dolgunca olur. Demincek görüyorum yeni evlerde bunlar kabil. Amma şuan ki durduğumuz ev eski tıpkı bina olduğu üzere bunu doğrulamak biraz zor. Kirada yaşadığımız amacıyla kendimize göre evi ayarlayamıyoruz. Özlük evimiz olsa kendimize bakarak ayarlayabiliriz. Ama karı kira olunca olmuyor. muavenet etmek isteyenler için Allah razı olsun derim” şeklinde konuştu.

Share: