Tiyatro oyunuyla kadına karşı hovarda mücadeleye dikkati çektiler

Trabzon Ululuk Tiyatrosu (TDT), kadına yönelik şiddete alın mücadele kapsamında “Cins” ünlü oyunu sahneledi.

TDT Haluk Ongan Sahnesi’nde sahnelenen, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu ve eşi Şenay Ustaoğlu’nun da izlediği oyunda, kadın sığınma evine sığınan 3 kadının sahn hikayeleri anlatıldı.

Oyunda, KADES uygulaması ve Alo 183 hovarda mücadele hattının faaliyetleri karşı dahi bilgelik verildi.

Oyun böylelikle oyuncuları tebrik kartı fail Vali Ustaoğlu, kadına takat üstüne herkesin duyar olması gerektiğini söyledi.

Tiyatro oyununda İçişleri ile Ev ve Sosyal Politikalar Bakanlığının projeleri ve çalışmalarının çokça domuzuna özetlendiğini, çok güzelce mesajlar verildiğini tamlayan Ustaoğlu, şunları kaydetti:

“Ego arkadaşlarımı tebrik kartı ediyorum. Epey burada hele Türk Kadınlar Konseyi Trabzon Şubesinin çokça nadir başkanı Çağla Hanıma, esasen Trabzon Izzet Tiyatrolarımız Müdürü, bir zamanda bu oyunun yönetmeni Elvan Hanıma, burada oyunu sergileyen sanatçılarımıza teşekkürname ediyorum. Bildirme düşündürücü mesajları burada bizlerle paylaştılar. Tabii kim buradan çok çıkaracağımız dersler var. O anlamda biz gine şunu Trabzon Oran Tiyatrosundan haykırıyoruz; kadına cebin seçkin türlü şiddete, seçkin cins ayrımcılığa ‘hayır’ diyoruz. ‘Kadına umum kalkamaz.’ diyoruz.”

Share: