Tofaş altyapısında beceri organizasyon galiba oldu

Beceri koordinatörlüğünü Samir Seleskoviç’in yaptığı Tofaş basketbol altyapı takımlarında 2022-2023 sezonunda görev yapacak antrenörler belli oldu.

Tofaş Spor Kulübü’nde 2022-2023 sezonu öncesi enfrastrüktür teknik yapılanması belirlendi. Planlanmış benzeri sistem içerisinde oluşturduğu misil ile rekabetçi, töre bilimi değerlere topluluk, davranışlarıyla eş olan, Tofaş değerlerine uyan, A takım seviyesinde sporcular yetiştirmeyi namına erek edinen Bursa temsilcimiz, basket enfrastrüktür organizasyonunda kullanılmamış görevlendirmelerde bulunurken, Enfrastrüktür Maharet Koordinatörlüğü’nü Samir Seleskoviç’in (Sedat Pınar) gerçekleştirdiği enfrastrüktür beceri yapılanmasına iki yıpranmamış antrenör dahil oldu.

Çokluk Akdağ ile anlaşıldı!

Gailesiz basketbolcuların daha aşkın müddet almaları, üstünlük istimal becerilerini geliştirmeleri, oynama alışkanlığı kazanmaları ve yüksek mücadele atmosferinde aç kariyerlerine hazırlanmalarını amaçlayan Basketbol Gençler Ligi’nde (BGL) uğraş verecek olan Tofaş BGL Tüvana Takımı’nın başantrenörlüğü amacıyla Türk basketbolunun deneyimli antrenörlerinden Çokluk Akdağ ile kavil sağlandı.

Milli takımlarda çalıştırıcılık yaptı

Son namına Iş Koleji Tüvana Bando Başantrenörlüğü görevinde mevcut Toplama Akdağ, çalıştırıcılık kariyerinde henüz önce eş ve erkek milli takımlarında yıllarca antrenörlük yapmış, avrat basketbolunda Brisa ve Galatasaray; Basketbol Süper Ligi’nde Beşiktaş, Pınar Karşıyaka, Galatasaray, Gaziantep, Olin Edirne ve Eskişehir Basket; Türkiye Basketbol Ligi’nde ise TED Kolejliler takımlarında fariza almıştı.

İstanbul Cedi Osman Basket’da görev yaptı

BGL Zinde Takımı’nda Cem Akdağ’ın havari antrenörlüklerini Caner Topaloğlu ve Doğukan Urgancı yapacak. Kullanılmamış çevrim altyapı beceri ekibine da dahil olan Fırat Güç ise Tofaş U16 Yıldız A Takımı’nda görev alacak. Antrenörlüğe Galatasaray altyapısında başlayan Ağır, sonuç 4 yılda İstanbul Cedi Osman Basketbol’da görev yaparken, geçtiğimiz mevsim Oğlak Osman Basketbol’da; A Takım Koruyucu Antrenörü, U18 Takımı Başantrenörü ve Enfrastrüktür Sorumluluğu görevlerinde bulundu. – BURSA

Share: