Tokatlılar Sancaktepe’de buluştu

Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği teşrikimesai ile hayata geçirilen ‘Büyük Tokatlılar Buluşması ve Tokat Günleri’ programı geçmiş akşam ezanı başladı. İstanbul’daki Tokatlıları bire bir araya getirmeyi amaçlayan aktiflik, 16-18 Eylül tarihleri beyninde da misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Sancaktepe Belediyesi Aktiflik Alanı’nda gerçekleşen programda Tokat ilinin yerel lezzetleri, Tokat’a has umum oyunları ve konserler ile katılımcılara keyifli anlar yaşatıldı. Üç dolaşma boyunca devam edecek etkinlikler kapsamında bir numara dolaşma kurulan Tokat Lokal Mahsulat Çarşısı’nda programın açılışı gerçekleşti. Davul, zurnaların zevcelik ettiği açılışa Tokat’tan mevrut dansçılar, Tokat’a katışıksız ahali oyunlarını oynadı. Etkinliğe gelen vatandaşlar de dansçılarla gelişigüzel halay çekerek sevinçli anlar yaşadı.

Programa, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü ve çokça sayıda yurttaş katıldı.

“SANCAKTEPE’DE DOMUZUNA BİR TOKAT HAVASI ESTİRECEĞİZ”

Sancaktepe’da üç çağ sürecek ayrımsız organizasyonun açılışını yaptıklarını söyleyen Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü, “Tokatlılar buluşuyor adı altında İstanbul’daki hep Tokatlıları ve Sancaktepemizdeki Tokatlı kardeşlerimizin hepsini 3 dönme boyunca hem mihman edeceğiz hem üstelik onları özlük kültürlerine ilgilendiren yemekleriyle, müzikleriyle, yerli sanatçılarıyla buluşturacağız. Türlü ikramlar ve çalgı ziyafetleriyle Sancaktepe’üstelik fena hâlde benzeri Tokat havası estireceğiz. Yenikapı ve Maltepe’den sonradan Sancaktepe’nin bile hemşeri buluşmalarına ocak sahipliği yapabileceğini buradan duyuruyorum. Bütün Tokatlı hemşerilerimizi Sancaktepe’ye davet ediyorum. Sancaktepe’deki Tokatlılar Derneği ve Tokat Konfederasyonunun üstelik desteği ile Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve milletvekillerimizin katılımıyla ferda saat 17.00’birlikte Tokatlılar buluşmasını Sancaktepe degaje yaşamış olacağız” dedi.

“TOKAT’A GİTMEK ICAP, BİZ BURAYA GELDİK AMA BURADAN DE SİZLERİ TOKAT’A BEKLİYORUZ”

Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu ise “Zaman başladı, üç dönme boyunca bile devam edecek. Kestirmece 700 bine andıran Tokatlı İstanbul’üstelik yaşıyor ve onların muhtemelen bire bir kısmı gene Sancaktepe’da bulunuyor. Ego başkanıma Sancaktepe’da Tokatlılara bu imkanı sağladığı amacıyla teşekkür ediyorum.  Keza topluluk başkanımıza de bir şekilde Tokatlıları buluşturduğu amacıyla teşekkürname ediyoruz. Tokat’ın mutfağı, sanatı, kültürü ile burada 3 aktarılma boyunca Tokat rüzgarı esecek. Zaman buraya geldik, erte dahi yine burada protokol açılışı gerçekleşecek.  Orada üstelik bulunacağız, hepinizi bekleriz. Hoş olsun deyip, bu güzel etkinliğin devamlılığını rica ettiğimi buradan birlikte dile getirmiş olayım. Akıbet kendisine şurası söyleyeyim; Tokat’a gezmek icap, biz buraya geldik amma buradan bile sizleri Tokat’a bekliyoruz” diye konuştu.

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu üstelik İstanbul’birlikte gurbette yurt özlemi çekici kişilerin bire bir araya geleceği ve stresini, yorgunluğunu atacağı iyicene aynı düzlem oluşturulduğunu belirtip emeği sabık herkese teşekkür etti.

Share: