TOKATLILAR SANCAKTEPE’DE BULUŞTU

Sancaktepe Belediyesi ve Tokat Valiliği iş birliği ile hayata geçirilen ‘Büyük Tokatlılar Buluşması ve Tokat Günleri’ programı güzeşte akşam başladı. İstanbul’daki Tokatlıları benzeri araya getirmeyi amaçlayan etkinlik, 16-18 Eylül tarihleri beyninde üstelik misafirlerini ağırlamaya bitmeme edecek.

Sancaktepe Belediyesi Aktiflik Alanı’nda gerçekleşen programda Tokat ilinin yerel lezzetleri, Tokat’a başmaklık ahali oyunları ve konserler ile katılımcılara sevinçli anlar yaşatıldı. Üç devir süresince bitmeme edecek etkinlikler kapsamında bir numara periyot kurulan Tokat Dernekevi Mahsulat Çarşısı’nda programın açılışı gerçekleşti. Davul, zurnaların haremlik ettiği açılışa Tokat’tan mevrut dansçılar, Tokat’a saf halk oyunlarını oynadı. Etkinliğe gelen vatandaşlar da dansçılarla birlikte halay çekerek sevinçli anlar yaşadı.

Programa, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu, Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü ve çokça sayıda yurttaş katıldı.

‘SANCAKTEPE’DE IYICE BİR TOKAT HAVASI ESTİRECEĞİZ’

Sancaktepe’bile üç dönme sürecek bir organizasyonun açılışını yaptıklarını söyleyen Sancaktepe Şehremini Şeyma Döğücü, ‘Tokatlılar buluşuyor adı altında İstanbul’daki bilcümle Tokatlıları ve Sancaktepemizdeki Tokatlı kardeşlerimizin hepsini 3 dönüş boyunca hem mihman edeceğiz hem bile onları özlük kültürlerine ilişkin yemekleriyle, müzikleriyle, yerli sanatçılarıyla buluşturacağız. Çeşitli ikramlar ve çalgı aleti ziyafetleriyle Sancaktepe’da güzelce tıpkı Tokat havası estireceğiz. Yenikapı ve Maltepe’den bilahare Sancaktepe’nin dahi hemşeri buluşmalarına aile sahipliği yapabileceğini buradan duyuruyorum. Bütün Tokatlı hemşerilerimizi Sancaktepe’ye nida ediyorum. Sancaktepe’deki Tokatlılar Derneği ve Tokat Konfederasyonunun da desteği ile Tokat Belediye Reisi Eyüp Eroğlu, Tokat Valisi Numan Hatipoğlu ve milletvekillerimizin katılımıyla erte saat 17.00’bile Tokatlılar buluşmasını Sancaktepe açık yaşamış olacağız’ dedi.

‘TOKAT’A GİTMEK LÜZUMLU, BİZ BURAYA GELDİK AMMA BURADAN BIRLIKTE SİZLERİ TOKAT’A BEKLİYORUZ’

Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ise ‘Bugün başladı, üç gün boyunca üstelik bitmeme edecek. Yaklaşık 700 bine yakın Tokatlı İstanbul’de yaşıyor ve onların mahsus aynı kısmı yine Sancaktepe’birlikte bulunuyor. Ben başkanıma Sancaktepe’de Tokatlılara bu imkanı sağladığı için teşekkürname ediyorum. Kezalik cemiyet başkanımıza de aynı şekilde Tokatlıları buluşturduğu üzere teşekkür ediyoruz. Tokat’ın mutfağı, sanatı, kültürü ile burada 3 çevrim süresince Tokat rüzgarı esecek. Zaman buraya geldik, ferda üstelik yine burada tören düzeni açılışı gerçekleşecek. Orada da bulunacağız, hepinizi bekleriz. Şiddetli olsun deyip, bu iyicene etkinliğin devamlılığını murat ettiğimi buradan dahi dile getirmiş olayım. Akıbet olarak şunu söyleyeyim; Tokat’a müracaat etmek gerek, biz buraya geldik ama buradan bile sizleri Tokat’a bekliyoruz’ diye konuştu.

Tokat Şehremini Eyüp Eroğlu dahi İstanbul’da gurbette yurt özlemi çekici kişilerin tıpkısı araya geleceği ve stresini, yorgunluğunu atacağı güzel ayrımsız yassı oluşturulduğunu belirtip emeği geçen herkese teşekkür etti.Share: