Tokat’ta İlköğretim Haftası kutlandı

Tokat’ta İlköğretim Haftası kutlandı.

Ilbay Hatipoğlu, Mürtefi Belen Topçubağı İlkokulu’nda planlı İlköğretim Haftası programına katıldı.

Okul bahçesinde düzenlenen izlence saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Programda öğrencilerin şiirler okudu, gösteriler sundu.

Vali Hatipoğlu, yaptığı konuşmada, İlköğretim Haftası’nın öğrenciler, öğretmenler ve veliler amacıyla yadırgatıcı tıpkı başlangıcın heyecanının yaşandığı hafta olduğunu söyledi.

Salgın ile mücadelede okullardan ırak kalan çocukların eskimemiş yetişek öğretim yılında daha çok alışılagelen ayrımsız şekilde okullarına gelip sıralarına kavuştuklarını rapor fail Hatipoğlu, “Tabii ki yetişek camiası için ne yapsak azdır. Okullarımızı daha gani arkaç bildirmek için yıllardır çalışmaktayız. 28 yıllık idareciliğim boyunca alelhusus genişlik aşkın yatırımın yetişek alanına işlenmiş olduğunu görmekten bahtiyarım.” dedi.

Yetişek alanında yapılan çalışmaları anlatan Hatipoğlu, öğrenci ve öğretmenlere kullanılmamış eğitim tedris yılında başarılar diledi.

Konuşmaların ardında, ibret zilini arakçı Ilbay Numan Hatipoğlu, Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve İl Milli Terbiye Müdürü Ahmet Özdemir sınıfları gezerek, öğrencilere pusula hediye etti.

Share: