Trabzon-Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon- Gümüşhane karayoluna sakıt taş ve kayalar ulaşımı aksattı

Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde yola düşen kayalar dolayısıyla Trabzon-Gümüşhane karayolunda ulaşım bir tane şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor

TRABZON – Trabzon’un Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde bu akşam ezanı yola sakıt taş ve kaya parçaları dolayısıyla Trabzon-Gümüşhane karayolunda muvasala yegâne şeritten kontrollü şekilde sağlanıyor.

Alınan bilgiye bakarak, bu akşam ezanı saat 21.10 sıralarında Trabzon-Gümüşhane karayolu 41. Kilometresinde Maçka ilçesi Başar mahallesi mevkiinde sert yamaçtan yola sakıt taş ve kaya parçaları nedeniyle öğün ulaşıma kapandı. Yoldan araçların geçtiği sırada yaşanan görüngü dolayısıyla tırsmak ve ürkü yaşanırken, bu sırada Trabzon’a pestil götüren şalter sahipleri çevredeki açar şoförlerinin yardımı ile kayaların benzeri kısmını yoldan kaldırarak hastalarını Trabzon’a ulaştırmayı başardı. Olayın Cingöz, Bölge Trafik ve Karayolları ekiplerinin bilgi verilmesinin peşi sıra yolda ekipler tedbir alırken, misil yapılan çalışmaların peşi sıra bire bir saat sonradan biricik şeritten kontrollü namına ulaşıma açıldı. Karaca yolları ekiplerinin hareket makinaları ile yoldaki kayaları ve taşları temizleme çalışması sürüyor.

Share: