Trabzon’da “DOĞRU Parti Siyaset Akademisi Avrat” eğitim bilimi programı yarın başlayacak

AK Parti Trabzon Eş Kolları Başkanı Meryem Sürmen, “SELIM Tümen Siyaset Akademisi Kadın” programının ilk eğitiminin ferda başlayacağını bildirdi.

Sürmen, yaptığı bağlanmış açıklamada, DOĞRU Fırka Umumi Model Kadın Kolları öncülüğünde düzenlenen programın 30 büyükşehirde gerçekleştirileceğini belirtti.

Trabzon’bile yapılacak programının önceki haftasında Taha Hüseyin Karagöz, Oya Eronat ve Nilüfer Kuturoğlu’nun siyasal bildirişim ve yeni medya, avrat, ocak, bala politikaları, yer ahlakı ve bilinci dersleri vereceğini vurgulayan Sürmen, şunları kaydetti:

“Siyaset aracılığıyla ülkesine ve milletine harıldamak talip hatun kardeşlerimiz için iri bire bir okazyon. Geçtiğimiz yıllarda, ‘siyasa akademide başlar’ sloganı ile daha önceki yapılan siyasa akademisine bu sene, Siyaset Akademisi Eş dahi eklendi. Siyaset akademisinde kadın programının amacı siyasette çıktı kadının düz almasını yedirmek. Kadınların panel okuryazarlığını tasarruf etmek, yöntem alanına bent bağışlamak ve farkındalık monte etmek.”

Sürmen, kadınların siyasette az çok etkin ve artağan gösteriş oynadığının altını çizerek, şöyle bitmeme etti:

“Türkiye Nazik Ulus Meclisi’ndeki 101 avrat milletvekilinin 54’ü AK Öğür milletvekili kendisine görev yapıyor. 75 nefis YANLIŞSIZ Parti Format Değişmeyen ve Yönetim Kurulu üyelerinin 23’ünü karı üyeler oluşturuyor. Öte yandan, AK Tümen 5,5 milyonu fazla karı üyeye ehil. Hatun kardeşlerimiz Siyaset Akademisi yardımıyla kendilerini geliştirecek, şehrimize ve ülkemize hizmet amacıyla ellerinden geleni her daim yapacaklardır. Bizim buna inancımız parçalanmamış.”

Share: