Trabzon’un huy ile iç içe Macera Parkı 50 bin kişiyi ağırladı

Trabzon’un Maçka ilçesindeki Avantür Parkı, yılın aile-son teşrin döneminde 50 bin yerel ve ecnebi turiste familya sahipliği yaptı.

Maçka Belediyesince kaymakamlık girişindeki 46,5 dönüm araziye kurulan Macera Parkı, hizmete alındığı günden itibaren ziyaretçilerinden kısık rabıt görüyor.

Büyük bölümü huzur olan parkta, zip coaster, survivor park yeri, başıboş atlama ve tırmanma kulelerinin yanında “kayırıcı sapanı” ve dev salıncak kayran alıyor.

Çam ağaçlarının arasına oturmuş 9 parkurdan oluşan survivor evet bile Tarzan Parkı adı verilen park yeri dahi bayağı yaştaki ziyaretçiler marifetiyle tercih ediliyor.

Adrenalin tutkunlarına karı sahipliği fail Macera Parkı, yılın 11 ayında 50 bin ziyaretçiyi ağırladı.

“Gezgin sayımızı henüz birlikte yukarı fehmetmek amacıyla çabalıyoruz”

Maçka Belediye Reisi Koray Koçhan, AA muhabirine, Macera Parkı’nın yılın 11 ayında domestik ve yabancı turistlerden demet gördüğünü söyledi.

İlçeyi daha de ön plana yakalamak amacıyla hız ettiklerini vurgulayan Koçhan, “Her güzeşte çevrim ilçemizi daha istikbal yollamak için yekpare imkanlarımızla çalışıyoruz. Avantür Parkımızın birlikte yeni gelecek projelerimiz ile turist sayımızı henüz birlikte üst intikal etmek üzere çabalıyoruz.” diye konuştu.

Koçhan, Avantür Parkı’nın ilçeyi daha de gözde ağıl getirdiğini vurgulayarak, “Şu temel kadar 50 bin ziyaretçi ağırladık. İnşallah elan birlikte bereketli olacak.” dedi.

Share: