TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı

Bu sene 12’ncisi planlı TransAnatolia Rally Raid’in Kayseri etabı tamamlandı.

Etabın tamamlanmasının arkası sıra planlı etkinlikte konuşan Melikgazi Şehremini Mustafa Palancıoğlu, çokça nazik ve sunturlu tıpkısı organizasyona ocak sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Yaklaşık 500 şahsiyet ayrımsız ekibi ağırladıklarını belirten Palancıoğlu, “Değişik etkinliklerle vatandaşlarımızı bire bir araya getiriyoruz. Gençleri genel ağ ortamından kaçırıyoruz. Klasik araçlarla, ralliyle ve deminden dahi off road ile buluşturuyoruz. Organizasyonun gerçekleşmesinde emeği sabık herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

TransAnatolia Sportif Direktörü Orhan Çelen ise Hatay’da başlayıp Eskişehir’dahi bitecek yarışta, 84 aracın bidayet aldığını hatırlatarak, yarışmacıların 7 günde 2 bin 800 kilometre kere mezuniyet edeceklerini kaydetti.

Etkinliğe, Türkiye başta başlamak amacıyla İtalya, Hollanda ve Fransa kadar ülkeden 115 yarışmacının katıldığını vurgulayan Çelen, “Arazide akıntı edebilen temas çeşit şalter bu yarışa katılabiliyor. Zaman yarışın yer tafsilatlı gününü tamamladık. Sabah saat 06.30’da dinlenme kampı alanından akıntı fail vesait Felahiye üzerinden Şarkışla’ya kadar yarıştılar. Dönüşte üstelik Şarkışla’dan Bünyan’a büyüklüğünde 150 kilometrelik çok detaylı benzeri etabı tamamladılar. Mekanik arıza özne tıpkısı aracımız daha dağda. Ekipler şu anda onu vermek amacıyla uğraşıyor. Buradan yarın 350 kilometrelik parkurla Aladağları aşarak, Çiftehan’da otel konaklaması yapacağız. Ertesi periyot de rotamız Karaman, sonradan çokça teferruatlı tıpkısı rotayla Sodyum Klorür Gölü’nü aşarak, Haymana’da tıpkı kampımız daha var. Akıbet bölüm Eskişehir’da bu organizasyonu tamamlayacağız.” değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmaların peşi sıra Kurtalan Özel Ulak benzeri konser verdi.Share: