TransAnatolia Rally Raid’in Osmaniye etabı tamamlandı

Bu yıl 12’ncisi planlı TransAnatolia Rally Raid’in Osmaniye etabı tamamlandı.

Antakya EXPO Fuar Alanı’ndan geçkin başlayan organizasyonda 115 müsabık 75 araçla Hatay’ın peşi sıra 145 kilometrelik Osmaniye etabını de tamamlayarak dinlenme kampı yapacakları Kadirli ilçesinde bulunan Karatepe Aslantaş Milli Parkı’nda toplandı.

TransAnatolia Umumi Koordinatörü Burak Büyükpınar, AA muhabirine, rallinin 12’ncisini EXPO Hatay sponsorluğunda yaptıklarını söyledi.

Yarışın evvel gününün tamamlandığını ve yarışmacıların önceki dinlenme kampı yeri olan Karatepe Aslantaş Milli Parkı’na geldiğini dile getiren Büyükpınar, “Bugün iki girişim koşuldu. Yarışmacılarımız iki mufassal etabı geçip buraya geldiler. Erte buradan çıkıp Kayseri’ye makul gidecekler. Kayseri’de iki geceleyin kalacağız. Kayseri’den sonradan Aladağları aşıp Pozantı’ya oradan dahi Karaman’a makul geçiyoruz. Karaman’dan Sodyum Klorür Gölü’nü geçip Haymana’ya ulaşacağız ve akıbet günde Haymana’dan Eskişehir’e varacağız. Yarışmacılarımız 7 günde 2 bin 800 kilometre hatim edecek. Yarışın bu cumartesi Eskişehir’de bitmesini imge ediyoruz.” diyerek konuştu.

Yurt dışından de yarışmacılar olduğunu nâkil Büyükpınar, şunları kaydetti:

” İtalya’dan, Hollanda’dan, İsviçre’den, Fransa’dan yarışçılarımız var. Dünyanın bildirme ünlü Fransız motor pilotları burada. Araba tarafında İtalya’nın acul pilotları burada. Gayet pir bir rakiplik oluyor. Şu anda 75 komütatör bidayet alıyor. Bunun 35’i motor et kafalı kalanı SSB araba ve kamyon. TransAnatolia dünyanın genişlik teferruatlı ve sunu zorlarından bir tanesi. Yarışmacılar, geçtikleri parkuru henüz geçmiş görme ve alıştırma yapma hakkına erbap olmuyorlar çünkü nereden gideceklerini 1 gün ilkin öğreniyorlar. Zımnında hemen çabukluk değil, izlem ve yönleme ağırlıklı benzeri konkur.”Share: