Tribünden sahaya inip golü vermeyen hakeme saldırdı

– Tribünden sahaya inip golü vermeyen hakeme saldırdı

ZONGULDAK – Zonguldak’ta idmansız maçta benzeri taraftar, tribünden sahaya inip, ofsayt dolayısıyla golü vermeyen taraf hakeme saldırdı.

Zonguldak 1. Toy Lig’de Karamanspor – Cumayanıspor ile karşılaştı. Karamanspor’un 70. dakikada attığı golden sonra gerilim yükseldi. Maçın 80. çabukça Cumayanıspor atağında atılan gol ofsayt gerekçesiyle bozma edildi. Cumayanıspor futbolcuları ve daha sonrasında haricen sahaya giren taraftarlar canip hakeme hem yavuklu hem fiziki müdahalede bulundu.

Bir taraftarın tribünden sahaya inip tellerin peşinden canip hakeme tehacüm yadigâr ise saniye saniye objektiflere yansıdı. Futbolcuların aynı taraftan itirazları sürerken, saldırıya uğrayan hakemler maça mesafe vererek soyunma odasına gitti. Hakeme hücumcu taraftarlar ise hakemlerin bölgeden ayrılmasının arkası sıra yeniden tribüne imdi. Maça sunulan kısa mütemadi aranın ardından hakemler gene sahaya çıkarak maçı bitmeme ettirdi.

Müsabaka Karamanspor’un 1-0 üstünlüğü ile sona ererken, Cumayanıspor’dan 3 futbolcu birlikte al kurnaz görerek oyundan ihraç edildi.

Share: