Turgutlu’da Şenlikler Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi ile Devam Edecek

Turgutlu Belediyesi’nin düzenlediği Galibiyet Bayramı, Sonbahar ve Kurtuluş Şenlikleri tam hızıyla devam ediyor. Turgutlu halkı şenliğin dördüncü gününde ‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’ düzenlenecek.

Utku Bayramı, Bağ Bozumu ve Kurtuluş Şenlikleri ile kutlanmaya bitmeme ediyor. Şenliğin dördüncü haset ‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’yle bitmeme edecek. Turgutlu Karadenizliler Dayanışma ve Teavün Derneği ile Turgutlu Erzurumlular Ekin, Yardımlaşma ve Tesanüt Derneği hisse senedi birliğiyle düzenlenecek gecede, İhsan Aydın, Mahmut Halis, Turgutlu Karadeniz Umum Oyunları Ekibi, Erzurum Amerikan Bar Ekibi tayf alacak.

KORTEJ YÜRÜYÜŞÜYLE BAŞLAYACAK

‘Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesi’, 2 Eylül Cuma akşamı saat 20: 00’da Ilımlı Park Yeri Saat Kulesi’nden bayram yürüyüşüyle başlayacak. Konserler ve el oyunları gösterileri saat 21: 00’da 15 Orak Ayı Demokrasi Şehitleri Alanı’nda düzenlenecek.

“Birlikte Oynayalım” Müzikli Danslı Çıkmaz Tiyatrosu ise saat 17: 00’da Avşar Vicdan Parıldar İlköğretim Okulu Bahçesinde, saat 18: 30’da Derbent Sabiha Erturgut İlköğretim Okulu bahçesinde çocuklarla buluşacak.

“BU IYICE ETKİNLİĞE TAMLIK HEMŞEHRİLERİMİZİ NIDA EDİYORUM”

Turgutlu Belediye Reisi Aheste Akın, “Utku Bayramı, Güz ve Halas Şenliklerimiz berenarı adamakilli ve ahenkli geçiyor. Şenliğimizin dördüncü gününde memleketli derneklerimizle birlikte Karadeniz ve Erzurum Kültürleri Gecesine familya sahipliği yapacağız. Bu evire çevire etkinliğe yekpare hemşehrilerimizi davet ediyorum” dedi.

Share: