Turgutlu’da Utku Bayramı Coşkusu

Turgutlu’da 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. sene dönümü coşkuyla kutlandı.

Turgutlu Belediyesi eliyle düzenlenen galebe korteji ve İrem Derici konseriyle 30 Ağustos Galebe Bayramı’nın 100. yılı kutlanırken; “Yengi Bayramı, Sonbahar ve Halas Şenlikleri” üstelik başladı. Kentte kutlamalar, Kozalak Parkı Kavşağı önünden başladı. Türk bayrakları ve Atatürk bayrakları ile Atatürk Bulvarı’nı dolduran yurttaşların katılımıyla düzenlenen alay, 15 Orak Ayı Demokratlık Şehitleri Alanı’nda sona erdi.

İrem Derici konserinde sahneye SMA Makule 1 Hastalığı ile savaşım fail İrem Vazıh süt kuzusu ve ailesiyle alay malay çıkan Turgutlu Belediye Başkanı Kırıcı Atak, konser alanını dolduran on binlerce kişiden İrem Nurlu bebeğin sağlığına kavuşması için başlatılan müzaheret kampanyaya destek olmalarını istedi. Derici ise hedefe ulaşılıncaya kadar özlük toplumsal medya hesaplarından kampanyaya destekte bulunacağının sözünü verdi.

Gecede müracaat yapan Başkan Akın, şunları söyledi:

“Muhteşemsin Turgutlu, harikasınız. Sizleri çok seviyorum. Yengi Bayramı’nı şanına yerinde, 100. yılına uygun şekilde kutluyoruz. En ilkin kar tanesi gibiydik, çarpık çurpuk yılın böylecene sizlerle beraber çığ olduk. Turgutlu seçkin şeyin bildirme iyisine müstahak. Ben birlikte sizlere müstahak olduğunuz şekilde hizmet etmeye bitmeme edeceğim. 26 Ağustos 1922 tarihinde Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk ve silah arkadaşları Şişman Taaruz’u başlattılar ve sonunda 30 Ağustos’ta bize öyle iyice ayrımsız vatan ihsan ettiler ve çokça adamakıllı benzeri dümen anlayışı olan Cumhuriyet’i can ettiler. Maatteessüf hem bu pir vatanın hem de Cumhuriyet’in korunup kollanmaya gerekseme duyduğu zamanları yaşıyoruz. Bizler, sizlere bire bir bayram veriyoruz; Cumhuriyetimizi ve memleketimizi müzaheret etmek ve sakınmak üzere sakır sakır çalışacağız. Bu vatanı kimseye böldürtmeyeceğiz, Cumhuriyeti kimseye ezdirmeyeceğiz. 30 Ağustos Utku Bayramımızın 100. yılı hümayun olsun.”Share: