Turhal’dan 12 öğrenci, çığır eğitim bilimi stajı amacıyla Almanya’ya gitti

Tokat’ın Turhal’dan 12 öğrenci, patika eğitim bilimi stajı için Almanya’ya gitti.

Erasmus+ Programı Mesleki Terbiye Gücük Süreli Mektepli ve Personel Hareketliliği Projeleri (KA-122-VET) faaliyeti kapsamında 2021 yılı teklif çağrısı döneminde Turhal Mesleksel Eğitim Bilimi Merkezi, Millî Ajanstan “Turhal Mesem Avrupa’bile Mesleksel Yetişek Stajında” başlıklı projesi ile teberru almaya doğruluk kazandı.

Bu kapsamda Turhal Mesleksel Terbiye Merkezi öğrencileri, Almanya Recklinghausen-Herne’de bulunan işletmelerde staj görecek.

Turhal Mesleksel Yetişek Merkezi Müdürü Kıymet Türksoy, yaptığı açıklamada, proje ile motorlu vesait teknolojisi alanı 12 öğrencilerinin 2 refakatçi hoca rehberliğinde Almanya – Recklinghausen-Herne kentindeki şeş ayrımlı işletmede staj yapacaklarını söyledi.

Almanya’birlikte araçlarda faziletli düzey sınav cihazları ile ölçüm yaparak arıza bulma, tamir, hizmet ve zerre değişimi yaparak mesleksel becerilerini geliştireceklerini anlatan Türksoy, “Öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerinin artırılması ve böylecene tekmil sonrası istihdamlarının sağlanması hedeflenmektedir. Projemizin hazırlık çalışmalarında öğrencilerimize İngilizce eğitimi verilmiştir. Staj çalışmaları dışında artan zamanlarda de öğrencilerimize Almanya’nın ve Avrupa’nın tarihi kültürel yerlere geziler düzenlenmektedir.” dedi.

Share: