Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Aşama Puanlı Kat Yarışları Kırıkkale’de yapılacak

Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Kadem Puanlı Yol Yarışları, 22-25 Eylül tarihlerinde Kırıkkale’bile gerçekleştirilecek.

Vali Bülent Tekbıyıkoğlu, vilayet konferans salonunda düzenlenen basın toplantısında, spor faaliyetlerinin aynı ilin tanıtımı üzere çok mefret olduğunu söyledi.

Birçok kentin hem güçlükle dışı hem birlikte sıkı içinde tıpkısı spor veya kulüple identik olduğu ant bilinirliğinin çok henüz arttığına dikkati çekici Tekbıyıkoğlu, “Tığ üstelik Derrace Federasyonu ile ilimize zahir bir yardım bulunuruz diye bire bir araya geldik. Ülkemizdeki millî yarışmalardan birisini Kırıkkale’ye hazırladık. Tanrı cevaz verirse bunu her yıl gerçekleştireceğiz. Şayet hazırlıklarımızı de yapabilirsek arsıulusal tıpkısı yarış ilimizde hanay bulacak.” diyerek konuştu.

Türkiye Derrace Federasyonu Asbaşkanı Bahattin Akyön dahi organizasyonun Kırıkkale üzere tıpkısı kafa olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Türkiye genelinde hevesli anlamda 400 sporcunun geleceği aynı yarışı tevhit ediyoruz. 4 gün sürecek, 3 dönme yarışların olacağı tıpkı etkinlik. Yarışma parkurumuz, Cumhuriyet Altını Meydanı, Millet Bulvarı, Bağdat Köprüsü, Bahşılı ilçesi, Karaahmet köyü, Karakeçili ilçesi, Çeşnigir Köprüsü, Çelebi ve Keskin ilçeleri ile Hasandede köyü kalkmak üzere 96 kilometrelik benzeri aşama. Sporcularımız, velespit sırtında 3 aktarılma boyunca Kırıkkale’mizi ayraç kent olması için Türkiye ve dünyaya tanıtacak.”

Valilik koordinesinde, Kırıkkale Üniversitesinin bindi verdiği ve Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan “Kırıkkale Anadolu” isimli bisikletin tanıtımının dahi yapıldığı programda, yarış karşı katılımcılara bilgelik verildi.

Yaklaşık 400 sportmen ve 40 takımın katılımıyla 4 bölüm sürecek şampiyonada, “Genç rical”, “Kader U17 rical”, “Kader U15 erkekler”, “Güre kızlar”, “Şans U17 kızlar”, “Baht U15 kızlar”, “Master+35”, “Master+40”, “Master+45”, “Master+50”, “Master+55″ ve” “Master+60” kategorilerinde yarışlar gerçekleştirilecek.

Programa, Uray Komutan Yardımcısı Halil Danacı, Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ersan Arslan, İl Emniyet Müdürü Gönüllü Bulut, İl Jandarma Komutanı Miralay Hazar Cücen ve ilgililer katıldı.Share: