Türkiye Derrace Şampiyonası 7. Aşama Puanlı Öğün Yarışları’nda ilk dolaşma etapları tamamlandı

Türkiye Velespit Federasyonu marifetiyle Kırıkkale’da düzenlenen Türkiye Çiftteker Şampiyonası 7. Adım Puanlı Kere Yarışları’nın önce gününde taze erkekler 96 kilometre, 17 yaş altı rical 75 kilometre ve 15 gözyaşı altı erkekler 58 kilometre etapları tamamlandı.

Genç rical 96 kilometrede Torku Şekerspor’dan Ramazan Yılmayan birinci, Konya Toyluk ve Spor İl Müdürlüğü Spor Kulübü bisikletçileri Emre Yuca ikinci, Said Mustafa Efdal da üçüncü oldu.

17 gözyaşı altı rical 75 kilometre ise birinciliği Ankara Kıbrıs Derrace Spor Kulübü sporcusu Emre Kaplan, ikinciliği Atak Toyluk, Spor ve İzcilik Kulübünden Haktan Ramazan Sayan, üçüncülüğü de Konya Büyükşehir Belediyesporlu çifttekerci Tunahan Ağır elde etti.

15 gözyaşı altı erkekler 58 kilometre birlikte Taşkentspor Cahillik ve Spor Kulübünden Necdet Bonjur birinci, Selçuklu Belediyespor Kulübü sporcusu Köktürk Yüzerler ikinci, Ankara Kıbrıs Derrace Spor Kulübü bisikletçisi Ege Erülkü birlikte üçüncü oldu.

Kırıkkale Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, Kırıkkale’nin haddinden fazla koskocaman tıpkı organizasyona aile sahipliği yaptığını söyledi.

Bir müddet öncede ilde Yıldızlar Türkiye Ferdi Boks Şampiyonasının düzenlendiğini anımsatan Tekbıyıkoğlu, şöyle konuştu:

“Bunlar ilimizin oylumlu antrenmanları. Önümüzdeki yıl inşallah başta Çiftteker Federasyonunun düzenleyeceği koyulmak üzere, arsıulusal yarışmalara de ocak sahipliği düzenlemek istiyoruz. Bugün, ferda ve ilişki günü ilimizde 9 hamle tertip edildi. Aldığım bilgilere göre birlikte şu esas büyüklüğünde Türkiye’birlikte planlı sunu serbest katılımlı velespit yarışması ilimizde gerçekleştiriliyor. 33 ilden 430 civarında sportmen ve 70 pakt katılıyor. Bu organizasyonla biz üstelik ilimizin tanıtımını eksiksiz Türkiye’ye etme fırsatı elde ediyoruz.”

7. Kadem Puanlı Kere Yarışları’nda, ferda master rical 96 kilometre, 17 gözyaşı şeş kızlar 75 kilometre, 15 gözyaşı altı kızlar 58 kilometre, 25 Eylül Alışveriş haset ise kriteryum etapları koşulacak.Share: