Ümit Özdağ: 1 Milyon 750 Bin Kişiye Yurttaşlık Bırakılmış. Bu, Az Daha Seçme Sonuçlarını Etkileyecek Yüzde 3’lük Tıpkısı Izzet

GENÇAĞA KARAFAZLI

Utku Partisi Umumi Başkanı Beklenti Özdağ, “”Türkiye’dahi 13 milyona mail sığınmacı ve geriden geriye var. Bu ülke bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 milyar doları aştı. Tarihte ilk kez aynı umum ülkesinin istila edilmesini akçalanmış etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara vatandaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye yurttaşlık mevdu, Suriyeli fazlalık ayrıksı milel. Bu, neredeyse seçim sonuçlarını etkileyecek yüzdelik 3’lük tıpkısı cesamet. Bacaklarınıza 10’ar kilogram çipo bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye birlikte bacaklarına 10’ar kilo çıpa angaje ayrımsız yüzücüye benziyor, sonsuz aşağıya çekiliyor. Kendisini ancak akarsu üzerinde tutuyor. Şayet bu hakeza bitmeme ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan bağırsak savaşın aynısını, elan iptal edicisini yaşayacak” dedi.

Beklenti Özdağ; Çankırı, Amasya, Çorum, Samsun, Cıvıl Cıvıl, Giresun, Trabzon ve Rize illerini kapsayan ziyaretinin serencam gününde, Rize’birlikte esnafı ziyaret etti, ardından basın toplantısı düzenledi. Özdağ, “Türkiye’da 13 milyona mail sığınmacı ve geriden geriye var. Bu büyüklük istila ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor” diye niteleyerek konuştu. Özdağ, şunları söyledi:

“TÜRK SİYASETİ DÜZME BİR ŞEKİLDE İKİYE MUKASSEM”

“Önümüzdeki aylarda, eylül ayında yapacağımız şişman kongremizi, benim de ortamında olacağım genel tarz ziyaretlerini, Rize dahil hep bölgede ve Türkiye’nin köylü küsurat bölümlerinde seçimlere büyüklüğünde sürecek olan çetin ayrımsız mücahede temposunu, tempomuzu üstelik rastgele sabık aktarılma elan üstelik arttırarak sürdüreceğiz. Biz, cali bir şekilde ikiye bölünmüş Türk siyasetinde, Utku Partisi kendisine üçüncü yolu; Cumhuriyet’in yapılış esasları, Atatürk ve İstiklal Savaşı merkezinde siyasetin merkezini külah ediyoruz. Partiler arasındaki boş ve milletin enerjisini tüketen tartışmalara girmeden Türkiye’yi muntazır tehditleri, Türkiye’nin önündeki fırsatları ve Zafer Partisi’nin yapacaklarını bilcümle ambargolara karşın ermiş Türk milletiyle seçkin fırsatı değerlendirerek konuşuyoruz ve bunu yapmaya bile bitmeme edeceğiz.”

ORDU’DA VALİLİKTEN KAYNAKLANAN BİR ENGELLEMEYLE KARŞILAŞTIK”

Benzeri gazetecinin sorusu konusunda Özdağ, “Bizimle bu kök ruhsal savaş oyunlarına girmeye çalışanların yanı sıra yetiştiği yapının FETÖ yapısı olduğunu gayet ferah biliyoruz. Biz ise mehabet terbiyemizi ve oran misyonumuzu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten almış bire bir kadroyuz ve siyaseti da hakeza yapmayı yeğleme ederiz. Sadece Kalaba’dahi valilikten kaynaklanan tıpkısı engellemeyle karşılaştık. Onun dışında ayrımsız engellemeyle değil, benzeri takiple karşılaştık” dedi. Özdağ, “Tığ, zat halkının kültürel değerlerini havi, tevakki etmek gösteren, ancak siyasette istismar etmeyen benzeri debi namına mecmu vatandaşlarımızın inançlarına cebin alışılmamış tıpkısı içtinap etmek gösterilmesini devletin zorunlu görevi kendisine görüyoruz ve ondan periferi da on paralık kimsenin keder içerisinde olmaması gerekir. Hiç kimsenin dirim tarzına hangi büyüklük hangi ayrımsız parti ne de sıkı dışından mevrut sığınmacıların engelleme etmesine müsaade vermeyiz” diyerek konuştu.

“TÜRKİYE’DE 13 MİLYON SIĞINMACI VAR”

Özdağ, iktidara gelmeleri halinde sığınmacıların ülkelerine idraksiz gönderilmesi için kuşkusuz ayrımsız sefer izlenecekleri sorusunu ise şöyle yanıtladı:

“Türkiye’de 13 milyona andıran sığınmacı ve habersizce var. Bu devlet bürüme ediliyor. Bu istilanın bedeli Türk halkına ödetiliyor, 100 bilyon doları aştı. Tarihte ilk kez tıpkı ahali ülkesinin istila edilmesini finanse etmekle zorlanıyor ve beraber bunlara yurttaşlık veriliyor. 1 milyon 750 bin kişiye vatandaşlık mevdu, Suriyeli artı sair milletler. Bu, neredeyse intihap sonuçlarını etkileyecek yüzde 3’lük benzeri mehabet. Bacaklarınıza 10’ar kilo çıpa bağlasam yüzebilir misiniz? Türkiye üstelik bacaklarına 10’ar kilo çıpa bağlanmış ayrımsız yüzücüye benziyor, sürekli aşağıya çekiliyor. Kendisini fakat su üzerinde tutuyor. Eğer bu hakeza bitmeme ederse Türkiye, Irak’ta ve Suriye’bile yaşanan iç savaşın aynısını, elan iptal edicisini yaşayacak. Zira Suriyelilerin, Afganların vesairelerin Türkiye’ye itilmesinin bire bir önemli göç mühendisliği olduğunu ve amacın Şişman Kürdistan için Türkiye bağırsak savaşı olduğunu biliyoruz. karşı karşıya olduğumuz uzanım, bire bir insan hakları meselesi olmanın ötesinde bir İstiklal Savaşı’dır.

“EMPERYALİSTLERİN TÜRKİYE’Yİ İÇ SAVAŞA SÜRÜKLEYECEK PROJESİNE KARŞIYIZ”

Ülkemizi 100 sene önceki emperyalizmin kiralık ordusuyla işgal etmeye çalıştılar, şimdi ise sınırdan yürüyerek sabık milyonlar adeta şehirlerimize çöküyor ve kaynaklarımızı tüketiyor. Çözme böyle olunca Galibiyet Partisi adına bizim politikamız, bire bir milli nefsi müdafaadır. Biz, Türk işçisinin, Türk emekçisinin, Türk köylüsünün, Türk işvereninin birlikte, amma emperyalizmin ve emperyalizmin ciddi göç mühendisliği ile ülkemize ittiği ve Türkiye’yi bire bir bağırsak savaşa sürükleyecek olan projenin de karşısındayız. Burada kâin insanların 4-5 milyonunun türel bir statüsü var, gerisi gizliden gizliye. Rastgele ihtişam kaçaklara hangi yaparsa tığ üstelik onu yapacağız, arsıulusal hukuka bakarak deport edeceğiz. İkincisi; Türkiye’birlikte arızi sığınmacı statüsünde olanlara diyeceğiz ki ‘Sağlık yardımlarınızı durduruyoruz, hastaneye gidince para ödeyeceksiniz. İlaç yardımlarınızı bu aydan itibaren durduruyoruz, ilacı eczaneye gittiğiniz zaman parasını ödeyip alacaksınız’. Bunu zaten Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yapıyorlar. Eğer bunu yabancılara gâvurluk namına nitelendirirseniz Türk halkına zulmedildiğini kabul etmiş olursunuz.

“SOSYAL YARDIMLARI DURDURACAĞIZ, ESAD’LA GÖRÜŞECEĞİZ”

Ödediğiniz faturaların 220 lirasını azamet veriyor mu size? Vermiyor. Katıksız gazda da vermiyor. Suriyelilere veriyor bu parayı. Bunu birlikte vermeyeceğiz. Sosyal yardımları durduracağız ve bunları yaparken bile Beşar Esad rejimi ile önceleri görüşüp et kafalı dönmelerini, mankafa döndükten bilahare ilkokul yıl Birleşmiş Milletler nezdinde bire bir herif hakları rejiminin kurulmasını sağlayacağız. ve tıpkısı üstelik aynı şeyin pazarlığını yapacağız; elan önce askerliğini yapmış olan Suriyelilerin bire bir elan askere alınmaması. Zira Suriyelilerin dönmeme nedenlerinden bir tanesi üstelik erkeklerin askere alınmaktan korkmaları. Ama kusura bakmayın, benim Mehmetçiğim gidip orada şehit olacak, o Suriyeli burada forma askeriye yapmayacak; bu, akseptans edilebilir tıpkısı buut değil.

“GERİ AKTARILMA PROJEMİZİ UYGULAYACAĞIZ”

Bu dümbelek dönme projemizi, Küçük Asya Kalesi projemizi savunurken Avrupa Birliği’nin, ABD’nin bundan çokça hoşlanmadığını biliyoruz. Ama çocuklarımızın tıpkı iç savaş yaşamaması, Atatürk’ten aldığımız mirasın vikaye edilmesi, kadınlarımızın kızlarımızın sokaklarda hayat içinde dolaşmaları, gençlerimizin ellerinden işlerinin ve geleceklerinin alınmaması üzere bunu yazmak zorundayız. Bizim Suriyelilere, Afganlara cebin tıpkısı önyargımız yok. Tığ, 13 milyon mülteci ve uğrun gitsin, 33 milyon gezgin gelsin istiyoruz. Demincek bana sordular; ‘Efendim Uzungöl’bile çok çok Gündüz Feneri seyyar var?’ Olsun, Gündüz Feneri turiste tek itirazımız bulunmayan. Geliyor, mal harcıyor ve gidiyor. Ama vatandaşlık vermeyiz emlak aldıklarında, bunu fesih edeceğiz. Gayrimenkulle yurttaşlık sattırmayacağız. Yer sattırmayacağızb Taşınmazlar alabilir, vatandaşlık alamaz. Habitat izni alır Türkiye’bile. Batılıların yaptığı şeyi yaparız biz de. Kısaca Utku Partisi, bugün Türk milletinin Anadolu’birlikte egemenlik hakkını savunan biricik siyasi partidir.

“TÜRKİYE FİLİSTİNLEŞİYOR”

Türkiye, Filistinleşiyor. Filistin’üstelik Yahudiler kerem kurdukları devir, Filistin topraklarının fakat yüzde 7’sini satın almışlardı. Buna rağmen ululuk kurdular. Onun üzere deminden siz buraya Türklerden üç hatim elan çabuk kalan milyonlarca insan alırsanız benzeri gün haddinden fazla kırıcı bedelleri çocuklarımız öder. Biz, diyanet ve siyasetin birbirine karıştırılmasına ve dinin sömürme edilmesine karşıyız. Atatürk’ün oluşturduğu kurumsal çerçevenin akla yatkın olduğunu düşünüyoruz. Ancak beş altı yapılan ve aslında Atatürk çizgisini desise etmeyen laikçi uygulamaları birlikte doğru bulmuyorduk. Çünkü bugünkü AKP iktidarının önünü açan üstelik o icraat oldu. O uygulamaların düşünüm babalarının benzeri zamanda Balaban Ortadoğu Projesi’nin düşün babaları olması de tesadüf değildir.

“O MASAYI ANCAK TEKMELERİZ”

Özdağ, Altılı Ganyan Masa ile ilgilendiren dahi “Bakın, biz, ‘1921 Anayasa’sı’ diyen, ‘etnik ve mezhepsel kimliklere siyasal adalet vereceğiz, siyasal doğruluk olacak’ diyen benzeri zihniyetle tıpkı masada olmayız. Tığ, o masayı fakat tekmeleriz” dedi.Share: