VAN’DA 2 HASTANIN KARNINDAN 25 VE 30 SANTİMLİK KİTLE ÇIKARILDI

VAN’bile, bire bir çağ us ağrısı ve kabarık şikayetleriyle hastaneye giden Yasemin Bitiktaş’ın (21) karnından 25, Asel Azra Sabırlı’nın (19) karnından ise yaklaşık 30 santimlik kütle ameliyatla alındı. Ameliyatları eden Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut, kitlelerin bedaheten büyüyebildiğine dikkat çekti.

Van’de etkili Mısır Yasemini Bitiktaş ile Asel Azra Sabırlı, tıpkı çağ kanı ağrısı ve şiş şikayetleriyle Keyif Bilimleri Üniversitesi Van Terbiye ve Araştırı Hastanesi’ne geldi. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut’un muayenesinde değme 2 hastanın üstelik karnında yığın tayin edildi, ameliyata makbuz. Mısır Yasemini Bitiktaş’ın karnında 25, Asel Azra Götürümlü’nın karnından ise 30 santimlik kitle, 1,5 saatlik operasyonlarla makbuz.

Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Purut, Hastaların birinin midesinin, diğerinin ise diyaframının üzerine basan kitleleri mevcuttu. Rastgele ikisini birlikte ilerideki doğurganlıklarını koruyacak şekilde çıkardık. Şu anda hastalarımızın gelişigüzel ikisi üstelik henüz iyiler dedi.

‘KİTLELER 25 SANTİMETRENİN ÜZERİNDEYDİ’

Bu kitlelerin acul büyüyebildiğine dikkat çekip önerilerde bulunan Op. Dr. Purut, Hastaların gecikmiş olduğunu terennüm etmek herhangi bir ant akilane olmuyor. Çünkü hızlı büyüyen kitlelerle karşılaşıyoruz amma heybetli olan bunları eskiden belirleme edip, eksantrik bir sıkıntıya illet vermeden, tıpkı dakika geçmiş çıkarabilmek. Banko şayet tıpkısı avrat ağrısı ve ele mevrut şişkinliği varsa, haddinden fazla fazla hemen hekime başvurmalı. Eğer az buçuk beklerseniz bu öğün yaptığınız ameliyatın şekli, boyutu birlikte yetik oluyor. Temas iki yığın bile 25 santimetrenin üzerindeydi. Filhakika benzeri hastamızın yumurtalıktan başlayıp diyaframına basacak şekilde büyümüştü. Bu hastalarımız çokça tendürüst. Hastalarımızın birini insanlar mehtaplı bile zannetmişler dedi.

ÇOK ŞAŞIRDI

Karın ağrısı ve şişmiş şikayetiyle hastaneye giden Mısır Yasemini Bitiktaş, Kitle olunca çok şaşırdım. Faaliyetler sonrası kitleyi gördüm ve içimden hakeza bire bir şeyin çıkacağını hiç beklemiyordum. Çokça şaşırdım. Şu anda çok rahatım dedi.

Ağrısı sıfır ancak karnında şişlik şikayetiyle doktora revan Asel Azra Sabırlı ise Takkadak şişmiş vardı, ağrım yoktu. Şu dakika elan iyiyim. Benden sâdır kitleyi görünce çokça korktum. Hakeza benzeri husus beklemiyordum diye konuştu.

Keyif Bilimleri Üniversitesi Van Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Remzi Sarıkaya, bölgenin esenlik üssü olduklarını söyledi. Van ve kasaba illerden averaj günce 12 bini aşan tutkun muayenesi olduğunu anlatan Sarıkaya, Günlük işler sayımız ise 200 civarında. Hastanemizin hekimleri, afiyet çalışanları canla başla ve özveren aynı şekilde çalışıyorlar. Normalin dışında ameliyatlar dahi oluyor tabi. Buradan hepsine emeklerinden dolayı teşekkürname ediyorum. Jinekolojik Onkoloji Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yunus Emre Purut Hocamız üstelik alanında biricik başına olmasına karşın bölgenin yükünün tamamını taşıyor. Yaptığı kalburüstü ameliyatlardan çevre dahi namına teşekkürname ediyor, hastalarımızı üstelik önceki olsun dileklerimi iletiyorum ifadesini kullandı.

Share: