Vanspor ile Amed Sportif Ameliyat, depremzedeler yararına dostluk maçı yaptı

TFF 2. Yığın ekiplerinden Bitexen Vanspor ile Amed Sportif Ameliyat, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar yararına dostluk maçı yaptı.

Van Atatürk Site Stadı’nda oynanan hukuk maçında hakemler ile seçme iki takımın futbolcuları, “Yaraları alay malay saracağız” pankartıyla sahaya çıktı.

Hakemin düdüğüyle başlayan maçta, dakikaların Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Malatya, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Kilis ve Osmaniye illerinin plakalarını gösterdiği anlarda taraftarlar hep tıpkısı ağızdan şehirlerin isimlerini söyleyerek “burada” diyerek tezahürat yaptı. Taraftarlar, maçın 4’üncü zaman 17’nci saniyesinde ise depremzedelere bindi için atkı ve berelerini sahaya attı.

Bilet, reklam ve içtimai medya hesaplarından elde edilen gelirin depremzedelere bağışlanacağı maçı Amed Sportif Operasyon 4-2 kazandı.

Maç öncesi basın mensuplarına izah eden Amed Sportif Işler Kulübü Başkanı Selahattin Saika, ülkede yaşanan çığlık meşgul günleri benzeri nebze dahi olsa unutturabilmek ve depremde engel görenlere katkı seçmek amacıyla karşılaşmayı organize ettiklerini söyledi.

Ülke genelinde buna eş bir nice maçın tevhit edildiğini nâkil Sebep, “İki cömert şehrin takımları dostane bire bir karşılaşma yapacak. Tığ de esasen depremzedeyiz, burada oynayan futbolcusu, hocası takımın mecmu fertleri depremden etkilendi, evlerde hasarlar oldu. Buna rağmen futbolcularımızla buraya gelip sosyal sorumluluğu hesabına aktarmak istedik.” diyerek konuştu.

Vanspor Kulübü Başkanı Feyat Tiran ise deprem felaketinde hayatını kaybedenlere rahmet, yaralılara felah diledi.

Böyle felaketlerin bir henüz yaşanmaması temennisinde kâin Biaman, “Depremi muammer tıpkı iliz. Diyarbakır de bu depremden etkilendi. Biz da hem maddi hem birlikte manevi destek ödeme çabası zarfında olduk. Aslında bu karşılaşma Diyarbakır’bile olacaktı fakat federasyondan müsaade çıkmayınca Amed Sportif Işler’i Van’de mihman ettik. Elde edilen yekpare dirimlik depremzedelerin ihtiyacının karşılanması üzere bağışlanacak.” ifadelerini kullandı.

Share: