Varan çifti İdlib’te Gümüşhane Mahallesi kuruyor

Gümüşhane çarkıt Milletvekili hareket insanı Sabri Varan ve eşi Nesrin Varan, Suriye’nin İdlib bölgesinde 450 konutluk bir mahalle kuruyor. Yılbaşına büyüklüğünde bitirilmesi planlanan mahallenin sokaklarına dahi tören düzeni Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Gümüşhane bozuk Milletvekili işadamı Sabri Varan ve eşi Nesrin Vasıl, Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘100 bin briket ev’ kampanyasıyla startını verdiği Suriye’nin İdlib bölgesinde Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi Hazretleri’nin adının verileceği 450 konutluk ayrımsız mahalle kuracaklarını açıkladılar. Briket evlerin AFAD koordinasyonu ile yapımına başlanırken, mahalleye şişman İslam Alimi Ahmet Ziyaüddin Gümüşhanevi’nin yerine ithafen ‘Gümüşhanevi Mahallesi’ adı verilecek. Mahallenin yılbaşına büyüklüğünde kurulması planlanıyor. Yapılacak yerleşme yerinde mahallenin sokaklarına üstelik protokol gereği Gümüşhane’nin ilçeleri olan Torul, Şiran, Kelkit, Köse ve Kürtün’ün adları, mahalle meydanına ise Gümüşhane Meydanı adı verilecek.

Sabri Varan, eşi Nesrin Varan ile ortak yaptıkları bağışla ilişik şunları söyledi: “Ödül tutarı 10 milyon TL’yi bulan bu filinta işimizi Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Aristokrat ve AFAD yetkilileriyle imzalanan protokolle son aşamaya getirdik. Yapacağımız 450 konutta soydaşlarımız Kıran-Köşe Türkmenleri ikamet edecek. Yılbaşından önceki konutların bitirilip doğrulama edilmesi planlanıyor. Bölük inşaatlarının yapılmasına bir kamer geçmiş başlandı. Bu konuda Valimiz Sayın Kamuran Taşbilek’in üstelik bent ve emekleri var. Ben bu konuda bizi yönlendiren ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, İçişleri Bakanımız Süleyman Aristokrat’ya ve Gümüşhane Valimiz Kamuran Taşbilek’e teşekkür ediyorum. Konutlar şimdiden soydaşlarımız Kıran – Kenar Türkmenlerine okşayıcı olsun.” – İSTANBUL

Share: