Vareste: “Yunanistan sırtını sıvazlayanlara güvenmesin”

Kayseri Üniversitesi Seyrani Kampüsü Hayırseverler Buluşması ve Şişman Açılış Töreni’ne katılan AK Tümen Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş; “Sırtını sıvazlayanlara, ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin. Yunanistan, bölgemizdeki istikrarı bozacak haddini aşan tek işin içerisinde olmasın, hiçbir girişim atmasın” dedi.

Kayseri Üniversitesi’nin Develi ilçesinde bulunan Seyrani Kampüsü’ndeki programda konuşan SELIM Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, dünyanın ender tanıdık dönemden geçtiğini nâkil Kurtulmuş; “Acun seçme alanda ve derhâl aceleten dünyanın rastgele yerinde şişman baştan oluşların, allak bullak oluşların içerisinden geçiyor. Pandemi zımnında ortaya çıkan ekonomide karşılaştığımız global sorunlar, sadece karşılaştığımız sorunlardan birisidir. Rusya- Ukrayna ortada bitmeme eden haddizatında hoppadak iki ülkenin değil Rusya ile batı beyninde sürecek o0lan bu kavga hemen sorunlardan birisini ortaya çıkartıyor. Maslahat, dünyada uzunca süredir bitmeme fail ve imdi daima dengesizlik durumuna güçlenmiş olan kütrsel ayrımsız yapının var olmasıdır. Yani imdi dünyada gelişigüzel şekilde sorun nakız yeteneği kalmamış olan uluslararası aynı sistemden bahsediyoruz. Hangi tıpkısı savaşı çözebiliyor, ne aynı sulh sağlayabiliyor, hangi barhana meselesini engelleyebiliyor, pandemide gördük ki afiyet sorunlarını bile çözemiyor. Tekmil manasıyla dengesizliğin var olduğu ve dünyadaki hep büyük güçlerin hele Avrupa Birliği, Rusya, Amerika Birleşik Devletleri ve Çin başta girmek amacıyla 4 farklı bölgedeki nazik zorla dünyanın rastgele yerinde rakiplik ettiği, birbirine el kayırıcı attığı dönemden geçiyoruz” dedi.

“Yunanistan ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin”

Yunanistan’ın bölgedeki istikrarı bozacak hiçbir işin içre olmaması gerektiğinin altını çizen Kurtulmuş, “Türkiye ile arasındaki meseleleri varsa müracaat masasında çözmekten ayrıksı tek yolu yoktur. Sırtını sıvazlayanlara, ‘yürü aslanım’ diyenlere güvenmesin. Yunanistan, bölgemizdeki istikrarı bozacak haddini aşan tek işin içerisinde olmasın, hiçbir kadem atmasın” ifadelerini kullandı. – KAYSERİ

Share: