Veca afet bölgelerine yardımlarını ulaştırmaya bitmeme ediyor

Veca kıran bölgelerine yardımlarını ulaştırmaya devam ediyor

AĞRI Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremlerin arkası sıra havza için müzaheret çalışmaları bitmeme ediyor. Hesaplı yardım çalışmaları kapsamında Ağrı Düş Kervanı Derneği’ne hayırseverlerin bağışladıkları müzaheret malzemelerinin toplandığı ikinci komütatör yola imdi.

Kahramanmaraş merkezli 6 Gücük Ay tarihinde meydana gelen ve 10 ilin etkilendiği iki nazik depremin peşi sıra başlatılan yardım seferberliğinde Veca Imge Kervanı Derneğine sınırlanmış geçkin içre besin malzemeleri, battaniye, yorgan, giysi, ayakkabıların bulunduğu tıpkı miftah Gaziantep’e doğru gönderilirken, zaman başka bir vesile ise Hatay iline akilane yola artık. Hayırseverlerin bağışladığı meşrubat akarsu, besin ve giyecekler Veca Düş Kervanı Derneği uzuv ve gönüllüleri yoluyla araçlara yerleştirildi.

Hesaplı çalışmalar için vukuf veren Balkı Umut Kervanı Derneği Başkanı Arif Yılmayan, “Kahramanmaraş merkezli depremin 3’üncü günündeyiz. Hamdolsun Ağrılı iyicil vatandaşlarımız ilk günkünden daha aşkın gayretle bağışlarını bize ulaştırdılar. Bizlerde baht olursa bunları tırımıza yükleyeceğiz, Hatay merkeze gidecek. İnşallah oradaki depremzedelere bu yardımları ulaştıracağız. Cenab-ı Türe birlik yarayışlı sahiplerinden razı olsun. Bu yürüttüğümüz arkalama çalışması bitmeme edecek, Düş Kervanı namına vatandaşlarımıza paylaştığımız telefonlarımızı arayarak bize ulaşabilirler. Antrparantez Leylekpınar Mahallesi’nde bulunan ofisimize birlikte yardımları ulaştırabilirler” dedi.

Share: