Yalova’da 5 ayrı hırsızlıktan aranan berbat gözaltına alındı

Yalova’da girdiği beş ayrı ikametten arakçılık yaparken güvenlik kameraları yoluyla görüntülenen bed gözaltına alındı.

Merkezde 15-22 Eylül 2022’de 5 ayrı ikamette yaşanan arakçılık olayıyla ilişkin İl Güven Müdürlüğüne bağlı ekipler mesai başlattı.

Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı çalışmada, güvenlik kameraları aracılığıyla görüntülenen N.M’nin (39) Bağlarbaşı Mahallesi Hoca Sadriye Su Sokak’taki ikamette olduğu tespit edildi.

İkamet çevresinde asayiş tedbiri alarak bekleyen ekipler, şüphelinin buradan önüne gelen araçla ayrılmaya çalışması konusunda araca “dur” ikazında bulunuldu.

Bu tam şüphelinin araçtan silah ve parfüm attığını gören ekipler, gelişmemiş aynı kovalamacanın arkası sıra şüpheliyi gözaltına aldı.

Şüphelinin yapılan dal aramasında, 600 teklik, 175 pound dünyalık bulunurken, araçtaki 4 omuz çantası ve ayrımsız valizde ise aynı alkollü içecek, 3 kamera, iki devir gözlüğü, tıpkı radyo, bir hareketli şarj cihazı, İpad ve buna asma klavye, aynı karı yüzüğü, tıpkı vizör, iki parfüm, benzeri yülüme makinesi, bir el feneri, tıpkı fehmetmek, benzeri araba anahtarı ve tıpkı biber gazı ele geçirildi.

Ele geçirilen malzemelerden biber gazı, parfüm ve taşınabilir şarj cihazının mağdurlardan M.Ç’nin ikametinden çalındığını belirleyen ekipler, malzemeleri sahibine teyit etti. Farklı malzemeler mağdurların belirleme etmesi amacıyla müdafaa altına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan N.M, adli mercilere gönderme edildi.?Share: