Yanardağ Eğlek hem coştu hem coşturdu

Manisa’da, 30 Ağustos Galibiyet Bayramının 100’üncü yılında yaşanan kasırga, düzenlenen fener alayı ve arkası sıra Volkan Eğlek konseri ile zirve noktaya ulaştı. Adlı artist Volkan Konak söylediği türkülerle binlerce Manisalıyı hem coştu hem coşturdu.

Manisa’üstelik 30 Ağustos Galebe Bayramı nedeniyle askı alayı gerçekleştirdi. Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün, DOĞRU Tümen Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, protokol üyeleri ve binlerce Manisalı ellerinde meşalelerle Odalık Camiinden Cumhuriyet Altını Meydanına kadar mehterhane eşliğinde söz yürüyüşü gerçekleştirdi. Volkan Han konseri için Cumhuriyet Meydanını dolduran Manisalılara kortej yürüyüşle mevrut vatandaşlar de eklenince Cumhuriyet Meydanı tarihi kalabalıklarından birini yaşadı. Volkan Han’ın sahneye çıkmasıyla zirve noktaya ulaşan galeyan türkülere binlerce kişinin haremlik etmesiyle devam etti. Konserin ortasında sahneye çıkan Manisa Valisi Yaşar Karadeniz ve Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün adlı sanatçıya teşekkür etti. Ilbay Karadeniz, “Bu huzuru bu rahatlığı öncelikle 100 sene önce bu zaferi bizlere kazandıran şehitlerimize borçluyuz. Tanrı hepsinden razı olsun. Hepsine Tanrı yağmur diliyor, şükranlarımı sunuyorum” diye Yanardağ Han’a çiçek ikram ederken adlı artist da çiçeği “Öğretmenler bizim başımızın tacıdır. Bu çiçeği zor tıpkısı öğretmenimize vereyim” diye niteleyerek Nursel Ustamehmetoğlu’na ikram etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ise samimi benzeri şekilde Yanardağ Eğlek’la dostça ettikten sonra, “Galebe Bayramımızı kutladığımız böylesi tıpkı gecede değerli sanatçımızı ağırlamaktan haysiyet duyuyoruz. Zaman, müstakil, bağımsız milletvekili, temas el birliği içerisinde yaşıyorsak 100 yıl ilk bize bu günleri bağışlayan başta Mustafa Kemal Atatürk tutmak üzere umum şehitlerimizi yağmur ve minnetle anıyorum” diye konuştu.

Başkan Ergün konuşmasının arkası sıra ortamında zeytinyağı, tarhana, mesir macunu, çekirdeksiz Sultani cılız üzüm gibi Manisa’ya başmaklık ürünlerin bulunduğu hediye paketlerini Volkan Eğlek’a takdim etti. Konserde, Yanardağ Konak’ın kendine özgü hitabı ve birbirinden güzelce türküleri seslendirmesi ile bitmeme ederken, Manisalılar da unutamayacakları benzeri geceleyin yaşadı. – MANİSA

Share: