YANLIŞSIZ Tümen Eskişehir Saylav Emine Vazıh Günay, Bala Hak Merkezi’ni ziyaret etti

DOĞRU Fırka Eskişehir Milletvekili Emine Fer Günay, Çocuk Hak Merkezi’ni ziyaret ettiği bildirildi.

Mebus Günay’ın basın ofisinden yapılan açıklamada, Günay’ın Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ulu Yeldan ile Yavru Hak Merkezi’ni konuşma ettiği kaydedildi.

Günay, ziyarete ait yaptığı değerlendirmede şunlara kayran verildi:

“Çocuk Adalet Merkezi uygulaması ile çocuk kısık ukubet mahkemesi, yavru mahkemesi, cumhuriyet altını başsavcılığı çocuk bürosu ve adli bindi ve kıygın hizmetleri müdürlüklerinin tıpkı arada yapılandırılması suretiyle çocuklara müteveccih eksiksiz adli işlemlerin bu merkezde bala dostu usuller uygulanarak hesabına getirilmesi amaçlanmaktadır. Yavru Türe Merkezi’nde ayrıca çocuk polisi, adli tababet uzmanı, sülale ve toplumsal hizmetler görevlisinin yanı sıra baroya, hususiyet kliniği uygulaması için ülfet fakültesine ve psiko-sosyal bindi kliniği uygulaması amacıyla de ruhsal, kılavuzluk ve ruhsal danışmanlık, toplumsal bakım üzere bölümlere yer ayrılması sağlanarak hissedar kurumların çocuklara totaliter bakım sunumu hedeflenmektedir.”

Mebus Günay, açıklamasında, “Çocuklara müteveccih adli işlemler yetişkinlerden ayrı yerine çocuk dostu ortamda yürütülecek. Çocuklara yönelik adli işler yavru dostu usuller uygulanarak gerçekleştirilecek. Adli süreç boyunca adli bindi görevlisinden çalışkan şekilde yararlanabilme imkanı sağlanacak. Ayrıntılar adli sürecin yıpratıcı etkisinden korunmuş olacaklar. Adli birimlerin yanı sıra özge hissedar gurur ve kuruluşların temsilcileri üstelik söz konusu merkezde yer alacağından çocuk siper sisteminin henüz deli dolu ve bütüncül şekilde işlemesi sağlanarak çocuğun faik yararı masun olacak. Ben, Türe Bakanı Bekir Bozdağ, Eskişehir Cumhuriyet Altını Başsavcımız Mualla Yeldan ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadeleri kullanıldı.

Share: