Yeniçağa Belediye Reisi, Kendisini Tedavi Eden Hekimin Adını Parka Verdi

HIZIR İLYAS YILDIRIM

Bolu’da, AKP’li Yeniçağa Şehremini Recayi Çağlar, ilçedeki bir parka kendisine uykuluk nakli fail Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın adını verdi. İYİ Öğür Yeniçağa İlçe Başkanlığı, parka şehremaneti başkanını otama eden hekimin isminin verilmesine reaksiyon gösterdi.

Yeniçağa Belediye Reisi Recayi Çağlar, bir süre evvel karaciğer rahatsızlığı dolayısıyla Malatya İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tababet Merkezi’nde tedavi altına alındı. Edvar, Karaciğer Nakli Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın kontrolünde 12 Mayıs’ta yapılan kalburüstü tıpkı uykuluk nakli ameliyatı ile sağlığına kavuştu. Nakil sonrası Bolu’ya dönen Recayi Çağlayan, Yeniçağa Gölü kenarında mevcut ayrımsız parka kendisini otama eden Prof. Dr. Sezai Yılmaz’ın ismini verdi.

İYİ PARTİLİLER TEPKİ GÖSTERDİ

Parka sunulan isme reaksiyon gösteren İYİ Parti Yeniçağa İlçe Başkanlığı, içtimai medya hesaplarından parkın fotoğrafıyla gelişigüzel “Olmadı Recayi Başbuğ, olmadı. Bu sana on paralık yakışmadı. Yeniçağa ilçemizde gölün kenarında bulunan bu parka, senin şahsını faaliyetler eden doktorun adını vermen yakışmadı. Yeniçağa ilçemize bakım eden o kadar belediye başkanı ve şekilci varken bu olmadı. Yaptığın iyi işleri seçkin antlaşma takdir ederiz, fakat falsolu yapınca ‘dur’ demek hakkımız. Yeniçağa halkı bundan haddinden fazla rahatsız. İnşallah bizi dinlersin, bu yanlıştan dönersin” paylaşımı yaptı.

İYİ Tümen Yeniçağa İlçe Başkanı Mustafa Hendekçioğlu ise bahis ile ait yaptığı açıklamada, “Vakit Kaybetmeden başkanın namına yararı dokunan tıpkısı ismin bu parka verilmesine karşıyız. Elden tığ değil, ilçede kıpırdak yüzlerce âdem bu duruma tepkili. İsmin parktan kaldırılması namına lazım adımları atacağız” dedi.

Share: