Yeniden Refah Partisi Umumi Başkanı Erbakan, Ağrı’da partisinin el kongresinde konuştu Açıklaması

Baştan Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Erbakan hocamız, hep politik hayatı süresince ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti.” dedi.

Fatih Erbakan, Balkı El Eğitim Müdürlüğü Salonunda düzenlenen partisinin 2. Kolay İl Kongresi’nde, babası Necmettin Erbakan gibi rastgele ırktan ve herhangi bir kesimden insanın dertleriyle dertlendiklerini söyledi.

Bununla gelişigüzel hal tayyetmek amacıyla yola çıktıklarını tamlayan Erbakan, şöyle konuştu:

“Erbakan hocamız, bütün siyasal hayatı boyunca ırkçılıkla, ayrımcılıkla ve kutuplaşmayla mücadele etti. Onun için Veca’nın Kayseri’den, Bingöl’ün Konya’dan, Diyarbakır’ın dahi Sakarya’dan tıpkısı farkı yoktu. Başkaca ve hatta Doğu ve Güneydoğu Anadolu illerinin çıktı ihtiyacı olduğundan kontekst politik hayatı süresince yer balaban hizmetleri ve yatırımları bu bölgeye yaptı. Allah gani gür rahmet etsin. Tanrı binlerce sefer razı olsun. Detaylı yıllar boyunca ihmal edilmiş, üvey evlat muamelesi görmüş illerimiz Erbakan hocamız sayımsız yapılış kazandı. Çünkü sadakat vakit kaybetmeden lafla gayrimümkün. Bu sevginin hayata geçmesi üzere fiili yerine icraat ve aşama alaşağı etmek gerekir. Erbakan hocamız, bu sevgisini lafta ve sanki aynı merbutiyet olmadığını atmış olduğu adımlarla gösterdi.”

İstanbul Sözleşmesi’nden bahseden Erbakan, şunları kaydetti:

“Avrat kadına, ayvaz erkeğe evliliklerin resmi ve türel altyapısını monte etmek amacıyla imzalanan benzeri sözleşmedir. Tanrı koruma görevlisi. Hastalık o sözleşmede familya eş demiyor da partnerler diyor. Karı âdem arasındaki hız değil, ebeveyn arasındaki gayret değil, hastalık partnerler arasındaki ivinti deniliyor. Zira partnerde avrat koca olma şartı yok. Koca erkeğe de hissedar oluyor. Kadın kadına de şerik oluyor. Evlilik ve nikah olması şart değil. Bu Arada yaşasan birlikte şerik oluyorsun. Ev kavramı denen benzeri terim kullanmıyor. Eş içi takat demiyor. Familya içi çaba diyor. Böyle ayrımsız sözleşmeyi ‘meclis çoğunluğunu elde edersem yayımlamak önce işim olacak’ diyen bir altılı masadan bu ülkeye ve bu millete tıpkısı hayır dirimsel mi Allah aşkına, bittabi ki gelmez.”

tek liste ile gidilen seçimde kâin başbuğ Aydınlık Kuruş, esasen başkan seçildi.

Program, Erbakan’ın partisine katılan kullanılmamış üyelere rozet takmasıyla sona erdi.Share: