Yerköy Tarım Odası’nda murahhas seçimleri yapıldı

Yozgat’ın Yerköy ilçesinde gücük ay içerisinde yapılacak olan Ziraat Odası Başkanlığı amacıyla odaya etken üyeliği mevcut çiftçilerin rey kullandığı katılımcı seçimleri yapıldı.

Yapılan seçimde murahhas seçilen üyeler, şubat ayı içerisinde yapılması planlanan Ziraat Odası Başkanını baştan tahsis etmek amacıyla oy kullanacak. Yerköy Ekincilik Odası Başkanı Cahit Dayanabilen, gerçekleştirilen seçimde murahhas seçilen üyeleri ile akşam yemeğinde tıpkısı araya geldi.

Delegelerle yakından ilgilenen Komutan Cahit Takatli, destekleri üzere delegelere teşekkürname etti. Stabil, “Gücük Ay ayında yapılacak olan bakış başkanlığımız seçiminde düşünce kullanacak delegelerimizle birlikteyiz. Bugün itibariyle 74 köyümüzde katılımcı seçimi yapıldı. Bu delegelerimizden 69’unun teveccühünü aldık. 2019 yılında kaynak başkanı seçilmemle bir nice projemizi hayata geçirdik. Odanın sunu büyük eksikliği olan makine parkını faaliyete geçirerek, greyder, kepçe, traktör ve taş cem makinesini çiftçilerimizin hizmetine sunduk. Bunun yanı sıra 6 adette taziye çadırını üyelerimizin ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için odamıza kazandırdık” dedi.

Yerköy’ün tarım ve hayvancılık açısından büyük aynı öneme sahip olduğuna birlikte değinen Başkan Kavi, “Çiftçilerimizin, üreticilerimizin henüz faal olması gerekir ki bizler de bölgemizde dallı güllü olalım. Çiftçilerimizin, bölgemizin sorunlarını en üst perdeden dile getiriyor ve çözümü noktasında girişimlerde bulunuyoruz. Çiftçilerimize ayrım yapmadan elimizden geldiğince havari oluyor ve olmaya devam ediyoruz. Tarım Müdürlüğü ve ilgilendiren kurumlarımızla koordineli şekilde fiilen çiftçilerimize yönelik faaliyetlerimize devam ediyoruz. Çiftçilerimiz ve üyelerimiz çalışmalarımızdan kıvançlı kaldıkları üzere zaman yapılan seçimde katılımcı seçilen üyelerimizin tamamına yakını bizlere desteğini ve güvenini açıkladı. Tabiatıyla bu boyut bizleri fazlasıyla mutlu ederken iş azmimizi ve şevkimizi bile artırmaktadır. O yüzden diyorum kim elan yapacak haddinden fazla işimiz var, seçkin devir çiftçimizin üyelerimizin emrindeyiz. Bu miftah ile zaman seçilen delegelerimizi tebrik ediyor, birlikte daha çok muvaffakiyetli çalışmalara imza atacağımıza özden inanıyorum” diye konuştu. – YOZGAT

Share: