Yeryüzü varlıklı 100 Amerikalının serveti 622 milyar dolar azaldı

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ DUYUM SERVİSİ

BENDE’nin sunma ensesi kalın 100 kişisinin serveti 2021 yılı Son Teşrin ayından bu yana 622 bilyon dolar eridi. İşin tansık yanı ise sunu ensesi kalın 100 kişinin hala pandemi öncesi döneme bakarak elan varlıklı olması.

Pandeminin evvel günlerinde piyasaların dibe vurduğu ve 22 milyon Amerikalının işini kaybettiği dönemde, Kongre ve FED inkıraz riski altındaki aynı ekonomiyi istikrara kavuşturmak için harekete geçti. Trilyonlarca dolarlık Kovid-19 yardımı ve FED destekli kötümser krediler yağmurunun arkası sıra MEMLUK hanehalkı rekor düzeyde tasarruf etti. Ancak bunca yardıma karşın bu grupların hiçbiri bildirme birkaç yardıma ihtiyaç duyanlar gruptan daha fazla rüşvet sağlayamadı: Ultra zenginler.

Servetlerinin üçte birinden ilavesi yatırımda

Bloomberg’den Dorothy Gambrell ve Devon Pendleton’ın haberine bakarak, bu orantısız kazançların sorumlusu adına, ABD’nin bolluk katmanları arasındaki kesin değerin çokça değişik bileşimi gösteriliyor. Pandeminin başlangıcından bu yana bildirme varlıklı Amerikalıların servetlerinin üçte birinden fazlasını behre senetleri ve yatırım fonları oluşturuyordu.

Finansgundem.com‘un derlediği bilgilere göre, bu genişlik, bildirme tepede düzlük kayran yüzdelik 1’lik kesimin, engin mesai sonrası kar elde edecek şirketlerden ve tüketicilerin değişen masraf modellerinden kaynaklı yükselişlerden muhteşem ölçüde faydalanacağı anlamına geliyordu. Bu süreçte, halkın en zir kesimini oluşturan yüzde 50’lik kesimin herhangi bir hissesi ve rastgele kazanç elde ika şansı yoktu. iş çılgınlığı özel şirketlerin birlikte değerinin artmasını sağladı ve satışları ve birleşmeleri motivasyon ederek, ultra zenginler üzere hayret fırsatlar doğurdu.

Çöküşten etkilendiler

Tıpkısı nitelik süfli yönde bile yaşandı. Bu yıl yıkılma zihayat piyasalar yeryüzü zenginleri lüks derecede etkiledi. Ancak birçok ensesi kalın yatırımcının akıbet iki yılda zirve noktalarda satma fırsatı yakaladıkları düşünüldüğünde acılarının çok dahi büyük olduğunu izah etmek baskı. Yeryüzü şişman varlıkları evleri olan mülk yelpazesinin küsurat yüzde 50’si ise birçok gönül FED kaynaklı bire bir sakinlik olacağını düşünürken mali durumlarını ihya fırsatına topluluk olamadı.

FED verileri, 2021 yılında, ESIR orta sınıfının servetinin sunma tepedeki yüzde 1’lik kesimin servetinden henüz siktirici tıpkısı paya eşit geldiğini gösteriyor.

ABD, 2008’den beri zenginleşiyor

Zenginleşmede yaşanan bu eşitsizliğin yanında, 2008 kazançlı krizinden bu yana KUL’deki yekpare kazançlı grupların zenginleştiğini bildirmek üstelik yanlış gayrimümkün. amma velakin, bu kazanımların derecesi, pandemiden önceki bile iri ölçüde değişiyordu.

Ancak Kaliforniya Üniversitesi ekonomistleri vasıtasıyla oluşturulan aynı dünya olan Realtime Inequality‘ye bakarak KUL hükümetinin Kovid salgınına verdiği karşılık ve bulduğu reçete, pandeminin başlamasını izleme fail iki yıl süresince, ultra zengin yüzdelik 1’lik kesimin net değerini yüzdelik 33 oranında artırarak sunma zenginler amacıyla deneyim oranını yöntemince arşa çıkardı. Bu süreçte genişlik varlıklı yüzde 0,01 ve yeryüzü zengin yüzdelik 0,001’lik grubun serveti yüzde 36’dan daha çok arttı.

ESIR’üstelik bildirme zenginlerin kontrol ettiği servet payı 1970’lerin sonlarından beri daim yükseliyor. FED verileri, 2021 yılında, MEMLUK ılımlı sınıfının servetinin sunu tepedeki yüzde 1’lik kesimin servetinden elan beribenzer tıpkı paya kıymet geldiğini gösteriyor.

622 bilyon dolar kayıp

Amerika’nın sunu zengin 100 kişisini izleyen Bloomberg Milyarderler Endeksi’ne bakarak ise sonuç sekiz yılda en zengin 100 kişinin toplam varlıkları 1 trilyon dolardan aşkın artış gösterdi. Bu servetin yarısından ilavesi Jeff Bezos ve Elon Musk’ın bile aralarında olduğu 10 kişiye aktı. Demin ise uygulayım bilimi hisseleri çakılıyor ve ultra zenginlerin servetlerini da yanında eritiyor. 2021 yılı Son Teşrin ayından bu yana endeks tarihinde yaşanan sunma ayrıntılı süreli düşüş sonrası BENDE’nin yer varlıklı 100 kişisinin servetinde 622 bilyon dolarlık bire bir küçülme yaşandığı gözleniyor.

Asya’nın yeryüzü varlıklı kadınının serveti eridi

 

Dünya’nın sunu varlıklı ailesinin serveti 11,4 bilyon dolar eridi

 

Zenginlerin serveti 1.4 trilyon dolar eridi

 

Yer ensesi kalın 10 ismin 6 aylık kaybı 250 bilyon dolar

 

Zenginlerin servetleri eridi

 

Zenginler için dahi nakit kraldır

 

Share: