YKS’de önce 1000’e giren 23 önder hatip öğrencisi ödüllendirildi

Bursa İmam Hatipliler Derneği (BİHMED), 2022 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) Türkiye genelinde önceki 1000’e giren Bursa’daki önder dil cambazı lisesi öğrencileri üzere bağış töreni düzenledi.

Merinos Atatürk Kongre ve Firez Merkezi’nde düzenlenen programda, Bursa’daki imam hatip okullarında okuyan ve YKS’dahi evvel 1000’e giren 23 mektepli ödüllendirildi.

BİHMED Başkanı Paha Oruç, önder hatip okullarının başarısının gelişigüzel güzeşte yıl katlanarak arttığını söyledi.

İlerleyen yıllarda üniversitelerin iyi bölümlerine yerleşen mortocu hatipli sayısının artacağını anlatım eden Oruç, “Biz benzeri zamanda Bursa’da sivil sosyete kuruluşları yerine benzer benzeri neva süresince çalışıyoruz. Bilcümle bu arada çalışıyoruz, bilcümle bu arada toplanıyoruz. Nedeniyle Bursa yerine de bunun bereketini yaşıyoruz. Zaman bile bu bereketin sonuçlarını aldığımızı düşünüyorum. Okullarımıza bu başarıdan kontekst katlanılamaz tıpkı bağ, rabıta var. Bursa’da tepeden inme iyiyiz. Şu dakika Bursa’dahi 179 okulumuz var, ortaokul ve lisemizle beraber. 55 bin bin civarında öğrencimiz var. Bu haliyle bitmeme ediyoruz ve haddinden fazla mutluyuz.” ifadelerini kullandı.

Program böylelikle öğrencilere hediyeleri ve ödülleri ikram edildi.

Ödül törenine, AK Tümen Bursa Milletvekili Osman Mesten, iklim ve kaymakamlık milli yetişek yazıhane müdürleri, hava müdürleri ile dereceye giren öğrencilerin aileleri katıldı.

Share: