Yozgat Belediye Bozokspor’da Polat Özkan dönemi

2022-2023 BAL sezonunda uğraş verecek Yozgat Şehremaneti Bozokspor’birlikte beceri direktörlüğe Polat Özkan getirildi.

Meclis toplantı salonunda düzenlenen imza töreninde tıpkısı açıklama özne Şehremini Heybet Köse, Yozgat’ta tıpkı Altınordu modelini bina etmek istediklerini söyledi.

Komutan Köse, “Biz göreve geldiğimizde alelhusus gençlerimizin ve çocuklarımızı belli kalıba oyulgamak onları vatanına, milletine, devletini muhip ve sporcu ruhu ile yetişen tıpkı sulp görüntü ettik. Yozgat Belediyesi Bozokspor’umuzu kurduk ve altyapısıyla ense yapısıyla 12 yaş 16 yaş U-19 grubuyla bizatihi söz ettiren bire bir topluluk oldu. Özellikle biz dedik ki evinde annesi babası kuşkusuz evladına pekâlâ topluluk çıkıyorsa, okulda öğretmeni ve mail çevresi nasıl erbap çıkıyorsa, sokakta birlikte evlatlarımıza tığ ehil çıkmalıyız dedik. Futbolla gelişigüzel güreş takımımızı, king boks takımımızı ve şipşak peşinden da el topu takımımızı kurduk. Hentbol takımımız şuanda namağlup ayrımsız şekilde şampiyon namına 1. Lige daha çok.” dedi.

Köse; “Bu şehrimizin takımı sonuçta şehri geleceğe döşemek hedefimiz var. Yozgatspor’umuzun yeri süper kütle tecrübesi görmüş bire bir takımımız var yandaş kitlemiz var tıpkısı altyapımız ve ayak topu kültürümüz var zımnında bizim esas hedefimiz görevimiz sürecinde bu takımımızı ikinci lige derk etmek. Bu maksat doğrultusunda beraberlik ile çalışacağız ve bu uğur süresince geçmiş hedefimizi muvaffak olmak için BAL’dan üçüncü lige anlamak zarfında Cenabıhak kader ederse huzurlarınızda Polat Özkan hocamızla konvansiyon imzaladık.” dedi.

Teknik Direktör Polat Özkan’ın başarısıyla kendisini ispatladığını belirten Komutan Köse, “Çelik Özkan başka kardeşlerimiz üzere bu şehrin çocukları başarısıyla herkesin gönlüne padişahlık kurmuş inşallah başaracağına sakıncasız olduğumuz aynı arkadaşımız. Elimizin altında hakeza aynı büyümüş şehrimizin evladı dururken başka yerlerde sevimli getirmeyi akla yatkın bulmadık. İnşallah takımımızı Çelik Özkan hocamıza konfirmasyon ettik. Tanrı alımlı çalımlı uğurlu eylesin kazasız belasız ayrımsız şekilde ligimiz sonuçlanır ve Tanrı felek ederse gülen tarafta Yozgat halkı peki diyorum.” diye konuştu.

“Yozgat taraftarına şampiyonluk sözüm var”

Çelik Özkan ise; kendisinin Yozgat taraftarına bırakılmış benzeri sözünün olduğunu söyledi.

Özkan, ” Sayın Uray Başkanımız Kerem Köse’nin böyle gururlu tıpkısı görevi bize verdiği amacıyla bizleri öz saygı etti. Beni herkes tanıyor ego çok enerjik, hırslı, ülkücü bir vakitler üçüncü ligde balaban başarılara elde etmiş sabık yıl bölgesel ligde yılın hocası seçilmiş bu antlaşma içinde birlikte herhangi bir ant desteğini değme zaman bizimle beraber olduğunu defaatle başkanım belirtmiştir. Türkiye’nin birçok takımından teklif aldım ama başkanımız bize hoşlanma gösterip bizi buraya çağırma etmesini bekledik. Benim Yozgat taraftarına verilmiş tıpkısı şampiyonluk sözüm var geçen mevsim iki golle kaçırdım. İnşallah Sayın başkanım Büyüklük Köse’nin önderliğinde ve nadir başbuğ yardımcılarımız ve siz kızıl matbuat mensuplarının önderliğinde angajman kardeşlik içerisinde mecmu Yozgat’ı cümle Yozgat taraftarını desteğe ve bağlantı beraberliğe nida ediyorum bu çıktığımız yolda hepimiz Yozgatlıyız. Yozgatspor bu ligde olmaması gerekiyor buna herkes yapmacıksız ve özden inanıyor Yozgat’ın takımı inşallah bütün bu arada tıpkısı hayalim var Cumhuriyet meydanında bu kupayı kaldırıp rahmetli Kenan Yılmayan başkanımın mezarına başvurmak” ifadelerini kullandı. – YOZGAT

Share: