Yozgat Uran ve Ticaret Merkezi’nin yer tahsisi yapıldı

YANLIŞSIZ Tümen Yozgat Mebus Yusuf Başer, tahsisi yapılan Yozgat Endüstri ve Ticaret Merkezi arsasında incelemede bulundu.

Yozgat Endüstri ve Ticaret Merkezi Yapı Kooperatifi Başkanı Akif Demirkaya’dan hikmet düzlük Başer, AA muhabirine, sanayi ve tecim merkezi projesinin 2018’den beri takibini yaptığını söyledi.

Planlanan uran ve tecim merkezinin, Bozok Tevhit Sanayi Bölgesi ve havalimanı yakınında Çalatlı köyü mevkisinde saha aldığını tamlayan Başer, “450 dönüm üstünde kurulacak uran sitesinin içerisinde 200-400 ve 800 metrekareden oluşan dükkanlar meydan alacak. Cami, lokanta, dernek salonu, otel üzere toplumsal donatıları bulunacak. Bura, çalışan işçiler ve esnafımızın rahatlıkla günlük yaşamını dümen edeceği, ihtiyaçlarını gidereceği ayrımsız hayat alanı olacak.” dedi.

Başer, kullanılmamış projeden Yozgat esnafının birlikte Sorgun ve Alaca’dan bile esnafın vadi istediğini vurgulayarak, “Dolayısıyla burayı ayrı bire bir hava merkezi ve birleştirme uran bölgesinin zir taşeron işlerinin üstelik yapıldığı aynı uran alanı olmasını istiyoruz. Yozgat’ımıza, Yozgatlı sanayicimize, esnafımıza, tüccarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Yozgat Endüstri Ticaret Merkezi Bina Kooperatifi Başkanı Akif Demirkaya da 450 dönüm alanda 500 hareket yeri yapılacağını rapor ederek, “Yer tahsisimiz yapıldı, demincek plan ve proje çalışmalarına başlıyoruz. Çekim ve projelerimiz tamamlandıktan sonra Uran ve Teknoloji Bakanlığına sunacağız. İlk etapta 200 hisse senedi yerini tamamlayacağız. Yaptığımız yekpare çalışmalarda bize iri destek sağlayıcı Doğruluk Bakanımız Bekir Bozdağ, Milletvekilimiz Yusuf Başer ve emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.

Başer’e incelemelerinde, DÜRÜST Fırka Yozgat İl Başbuğ Yardımcısı Hacı Şahbaz, SELIM Tümen Yozgat Eşkâl İlçe Başkanı Ahmet Gökhan, İl Umumi Sedir Üyesi Şabettin Aksoy, DOĞRU Tümen Yozgat Suret İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Yaşar Gülmez, Yozgat Endüstri Tecim Merkezi Çatı Kooperatifi umumi heyet üyeleri dahi haremlik etti.

Share: