Yozgat’ta doktorlar çok mesaide

Yozgat’ta etibba fazla mesaide

YOZGAT – Yozgat Site Hastanesi Başhekimi Bilirkişi Dr. Mustafa Kozan, say saatleri içerisinde hastaneye gitme fırsatı bulamayan ve randevu alamayan hastalara kolay hatırlamak üzere Çarşamba günleri “düzentileme dışı poliklinik” hizmeti verdiklerini söyledi.

Yozgat Kent Hastanesi’nde yoğunluktan muhit termin kabul etme sıkıntısının yaşandığı Göz, KBB, kardiyoloji ve eş tevellüt üzere polikliniklerde seçme hafta Çarşamba haset saat 17.00-19.00 saatleri arasında “düzentileme dışı poliklinik” hizmeti başlatıldı.

“19 hekim görev yapıyor”

Yozgat Şehir Hastanesi Başhekimi Bilirkişi Dr. Mustafa Kozan, memur 19 hekim ile sürdürülen hizmet karşı açıklamalarda bulunarak, “Düzentileme dışı poliklinik hizmetini her hafta Çarşamba günleri saat 17.00 ila 19.00 beyninde başlattık. Hele randevu bulamayan hastalarımızın ve iş içerisinde hastaneye gelemeyen hastalarımıza bakım yüklemek namına hakeza ayrımsız hizmeti uyguladık. Hastalarımıza bu saatler arası 19 hekimimizle birlikte alelhusus talebin erdemli olduğu branşlarda hizmet veriyoruz. Kardiyoloji, KBB, Ayn, avrat veladet, dahiliye kadar branşlarda 19 hekimimiz canlı olarak çalışmaktadır. 6 kamer evvel de böyle bire bir hizmet vermiştik ve çokça sunturlu düşüncesiz dönüşleri olmuştu. Zira ister istemez gerek gelişim yoğunluğundan gerekse hususi sebeplerden emek saatleri içerisinde gelemeyen hastalarımıza güzelce ayrımsız akşam polikliniği hizmeti mevdu oluyor” dedi.

Başhekim Kozan iş dışı poliklinik hizmetini sağlayan çalışanlara teşekkür ederek, “Biz bu hizmeti elan dahi güzelleştirip geliştireceğiz. Amacımız tamamen hastalarımıza pir bir bakım sunabilmek, bunun üzere da elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.

“2 saat içerisinde 40’a mail tutkun alıyoruz”

Göz Hastalıkları Hekimi Op. Dr. Fevzi Polat ise mücahede dışı hizmette de yoğunluğun olduğunu belirterek, “Yozgat Kent Hastanesi’nde ayn hastalıkları hekimi namına çalışmaktayım. Dönüş içerisinde polikliniğimiz çok yoğun olmakta, ayakta hastalarımıza de hizmet vermekteyiz. Kasaba illerden gelen hastalara bile hizmet veriyoruz. Ebat hakeza olunca üstelik marazlı sayımız artıyor. Tığ de iş dışı hastalarımıza havari olmaya çalışıyoruz. Saat akşam ezanı 5-7 ortada poliklinik yapıyoruz. Yeniden tehlikeli bire bir şekilde çalışıyoruz. Halkımıza bakım vermekten etraf mutluyuz, iş dışı katılma çokça oluyor, iki saat içerisinde 30-40 züğürt alıyoruz hassaten yetiştiremediğimiz hastalar üstelik oluyor” ifadelerine kayran verdi.

“Uygulamadan memnunuz”

Himmet dışı poliklinik hizmetinden duyduğu memnuniyeti belirten vatandaşlardan Hevesli Yılmayan da, “Bu uygulamayı gayet müspet buluyorum. Zira bizim üzere çalışanlar için cevaz kabul etme problemi oluyor yahut amelî olamıyoruz. Uygulamanın bu şekilde olması bizim amacıyla gayet gani. Vatandaşın işini kolaylaştıran uygulamaların yapılmasını takdir ediyoruz. Saat akşam ezanı 5 ila 7 beyninde muayenemizi oluyoruz, herkese haddinden fazla teşekkür ederim” diyerek konuştu.

Memnune Kamlı isimli vatandaş da, “Haftada bire bir ahit saat akşam ezanı 5 ve 7 arası Yozgat Şehir Hastanesi’nde bakım veriliyor. Bu sistemden çok memnunuz, genişlik azından kânunuevvel bulabiliyoruz ve sondaj olabiliyoruz. Bu sistemi hayata geçirenlere ve doktorlarımıza haddinden fazla teşekkür ediyorum” dedi.

Share: