YPG/PKK’lı teröristlerin hayattan kopardığı öğretmenin ismi kütüphanede yaşatılacak

YPG/ PKK’lı teröristlerin Gaziantep’in Karkamış ilçesine müteveccih roketli ve havanlı saldırısında hayatını kaybeden hoca Ayşenur Parafin’ın ismi, Nizip ilçesindeki tıpkısı kütüphaneye verildi.

Gaziantep Büyükşehir ve Nizip Belediyesinin ortak çalışması sonucunda ilçedeki Kavim Bahçesi’nde bulunan Yavru Kütüphanesi’nin ismi Şehit Sarıklı Ayşenur Alkan Çocuk Kütüphanesi kendisine değiştirildi.

Yeni ismiyle kütüphanenin açılışı Vali Davut Gül, Büyükşehir Belediye Reisi Fatma Delicesine, Nizip Şehremini Mehmet Sarı, Ayşenur Parafin’ın ailesi ve sair ilgililerin katılımıyla yapıldı.

Atmaca, açılışta, Parafin’ın anısını yaşatacak kütüphanenin temas dolaşma çocuklarla dolup taşacağını söyledi.

Ayşenur öğretmenin pusula okumayı haddinden fazla muhip ayrımsız yapıya eş olduğunu anlatan Delimsirek, şöyle konuştu:

“Ayşenur’un bu özelliğini annesi bize anlattı. Bu yüzden kütüphaneye onun ismi çokça yakışacak. Bu kütüphanenin zarfında binlerce Ayşenur gibi fedakar öğretmenler yetişecek. Tıpkı ölür bin diriliriz diyen büyük ayrımsız milletin evlatlarıyız. On Paralık tanımadığı bir çocuğun yaşaması amacıyla kişi canını veren hocalarımız on paralık bitmeyecek. Ayşenur kızımız, şu anda cennetin genişlik güzel durumunda ve bize bakıyor.”

Share: