Zihayat horozlar yeni sezona iddialı hazırlanıyor

– Tüvana horozlar kullanılmamış sezona iddialı hazırlanıyor

DENİZLİ – Yıpranmamış sezonda TFF U19 Elit B Ligi’nde savaşım edecek olan Denizlispor, kullanılmamış mevsim hazırlıklarını Teknik Mesul Gökhan Cins nezaretinde sürdürüyor.

Kullanılmamış sezonda Elit B Ligi’nde dal ortalık üzere savaş edecek olan Denizlispor grubunda; Adanaspor, Afjet Afyonspor, Altay, Ankara Keçiörengücü, Balıkesirspor, Bandırmaspor, Bodrumspor, Büyükşehir Şehremaneti Erzurumspor, Çaykur Rize A.Ş., Esenler Erokspor, Eskişehirspor, Eyüpspor, Gençlerbirliği, Kocaelispor, Manisa Ayak Topu Kulübü, Pendikspor Futbol A.Ş., Sakaryaspor A.Ş., Tuzlaspor A.Ş., Yılport Samsunspor takımları ile mücadele edecek.

Ligi ve yeni sezon hazırlıklarını değerlendiren yeşil siyahlı takımın Teknik Sorumlusu Gökhan Gerçeklik, kullanılmamış mevsim hazırlıklarının gayet ongun geçtiğini vurguladı. Soy, “Şu ana kadar 34-35 antrenmana yakın antrenman devamlılığımız var. Hem fiziki anlamda hem da taktiksel anlamda adım adım toparlıyoruz. Takım bu sene 20 takımlı mümteni. Geçen sene 36 bando maç oynanmış aynı öbek vardı. Ama deminden 20 takımlı aynı kadro var. Onar takımlı iki gruba ayrılacak. Dokuz kokuz koşa devreli öbek usulü oynanacak. 18 maç oynanacak. Karşılaşma sayısı anlamında geçtiğimiz yıllara bakarak suret birkaç. Bağımlı bu kollar hisse senedi çağında ne kadar haddinden fazla karşılaşma oynarlarsa o büyüklüğünde bereketli. Bu nedenle bu açığı tedbir maçları ile kapatmaya çalışacağız” dedi.

“A takıma giden aktör benzeri daha dönmemeli”

Kullanılmamış mevsim hazırlıkları çerçevesinde Yeşilçınarspor ile oynanan karşılaşmada takımın son halini görme imkanı bulduklarını belirten Köken “İstediklerimiz var, gösterdiklerimiz var, yapmaya çalıştıklarımız var. Ast yapılar şampiyon olma, yürek kazanma yerleri değildir. Alt yapılarda rüçhan uğur A takıma iyi oyuncular yöneltmek olmalıdır. A takıma vereceğiniz aktör evet aktör namına A takıma gitmeli. Giden oyuncu ayrımsız elan gelmemeli” diye niteleyerek konuştu.Share: