20 ilde eş anlı Müsilaj-2 Operasyonu başlatıldı! 233 şüpheli için yakalama kararı var

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Emniyet Umumi Müdürlüğü ÇIFTLIK Ofis Başkanlığı koordinasyonunda organize yanlışlık örgütleriyle savaşım kapsamında daha evvel düzenlenen operasyonların peşi sıra çalışmalara devam edildi.

ÇIFTLIK EKİPLERİ HAREKETE GEÇTİ

Bu kapsamda deniz boyu şeridinde yaşayanların üstünde ağırlık, zorlayış, tehdit ve çabukluk yöntemlerini kullanarak kendilerini azamet erklerinden faik göstermeye müteharrik, devlet turizmini damarı bozuk etkileyen mafya tipi organize cürüm örgütleri ve bu örgütlere cebe sağlayıcı suç gruplarına yönelik Cumhuriyet Altını başsavcılıklarının talimatları doğrultusunda ÇIFTLIK Ofis Başkanlığı koordinasyonunda harekete geçildi.

20 İLDE 12 ORGANİZE CÜRÜM ÖRGÜTÜ BELİRLENDİ

Adana, Antalya, Aydınlık, Balıkesir, İzmir, Muğla, Mersin Ağacı, Bursa, Çanakkale, Samsun, Hatay, İstanbul, Ordu, Tekirdağ, Giresun, Kastamonu, Bartın, Düzce, Rize ve Zonguldak koyulmak için 20 ilde “suç harıldamak amacıyla örgüt bina etmek, örgütün faaliyetleri kapsamında soygunculuk, faizcilik, zılgıt, isteyerek katil” suçlarını faal 12 birleştirme suç örgütü belirleme edildi.

Ayrıca bahis konusu örgütlere zırh gerçekleştirme ederek 6136 mahdut Kanun’a uymazlık suçunu hareketli, kamu güvenliği ve barışına yıldırma oluşturan 27 yanlışlık grubu belirlendi.

EŞ ZAMANLI OPERASYONLAR DÜZENLENDİ

Bunun üzerine Cumhuriyet Altını başsavcılıkları vasıtasıyla haklarında denetim kararı verilen 233 şüphelinin yakalanması amacıyla bu sabahleyin eş anlı “Müsilaj-2 Operasyonu” düzenlendi.Share: